اینستاگرام مارکتینگ چگونه بازاریابی ما را متحول خواهد کرد؟

اینستاگرام مارکتینگ

اینستاگرام مارکتینگ مفهومی مدرن در تجارت دیجیتال که  آن را از کارخانه چاپ پول هم بیشتر دوست خواهید داشت.

از میان انبوه شبکه‌های اجتماعی در دنیا ۵ نام بیش از همه شنیده می‌شود و اینستاگرام یکی از پرتکرارترین این نام‌ها است.

برخی هنوز می‌پرسند چرا از اینستاگرام باید برای بازاریابی استفاده کنیم؟ پاسخ سریع به این پرسش  در نمودار صعودی و مستمر رشد کسب‌وکار در اینستاگرام نهفته است.

اشتراک‌گذاری عکس‌ها، ریلز‌ها، استوری‌ها و حتی تگ‌ها و غیره معنایی فراتر از  سرگرمی دارد و هر کدام از آنها ابزارهای قدرتمند برای تعمیق ارتباطات با مخاطبان است که باعث می شود این مشتاقان دنیای سرگرمی مجازی به مشتریان وفادار برند شما تبدیل شود.

اگر تا دیروز با ساختن پاساژهای مجلل و مال‌های شگفت‌انگیز مشتریان را به یک گردش چند ساعته جذاب دعوت می‌کردند تا پس‌اندازهای خود را صرف انواع خریدهای هیجانی کنند؛ امروز شما همان مشتریان را در لابه‌لای صفحات اینستاگرام خواهید یافت که چندین ساعت از روز در این دنیای مجازی به‌دنبال تحقق رویاهای خود می‌گردند.

شاید مهم‌ترین خصیصه اینستاگرام آن است که برپایه گوشی همراه ساخته شده است. هر چند دسترسی به حساب کاربری از طریق رایانه و لپ‌تاپ هم وجود دارد؛ ولیکن تمام ظرفیت اینستاگرام در گوشی همراه و در جیب شما در دسترس است. در حقیقت اگر می‌خواهید بدانید چرا اینستاگرام ابزار قدرت در بازاریابی است باید با مزایای اینستاگرام مارکتینگ آشنا شوید.

اینستاگرام مارکتینگ

از پاییز ۲۰۱۰ که اینستاگرام متولد شد تا زمانی که جزو خانواده متا شد تنها دو سال طول کشید؛ اما درآمد تبلیغاتی آن حتی از شرکت مادر نیز بیشتر شد. هویت مستقل اینستاگرام از پلتفرم اصلی فیس‌بوک متا دروازه‌ای شد برای حضور شکوهمند برندها در دنیای تجارت آنلاین.

خبر خوب این است که این دروازه به روی هر کسب‌وکاری در هر نقطه از جهان  باز است به شرطی که قدر مزایای اینستاگرام مارکتینگ را بشناسد.

پیشنهاد : ۱۰ دلیل انتخاب اینستاگرام برای کسب‌وکار که هر مدیری باید بداند

صعود رتبه سئو برند

تجربه نشان داده که ترافیک سایت می‌تواند تحت تاثیر حضور فعال در اینستاگرام دگرگون شود و بسیاری از مشتریان جدید از طریق اپ اینستاگرام در گوشی همراه به صفحات فرود سایت وارد می‌شوند و با خریدهای پی‌درپی نام برندها را پُرآوازه می‌کند.

ثبت لینک وب‌سایت در بیو اینستاگرام فقط نقطه شروع این ماجرا است. با ایجاد پست‌های هوشمندانه و جذاب شانس افزایش رتبه سئو برند در موتورهای جست‌وجو نیز بیشتر شده و شما متوجه خواهید شد که اینستاگرام مارکتینگ چگونه دنیای مجازی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

نتایج آمارها نشان می‌دهد که حدود ۹۰ درصد کاربران اینستاگرام، معادل ۱/۳۵ میلیارد نفر، حداقل یک یا چند برند را دنبال می‌کنند، آیا دوست ندارید تا برند شما هم در این فهرست باشد.

معرفی محصول جدید

اینستاگرام مارکتینگ - اینستاگرام مارکتینگ چگونه بازاریابی ما را متحول خواهد کرد؟

به اشتراک‌گذاری محصولات جدید و خلاقانه که پاسخ هوشمندانه‌ای به نیازها و خواسته‌های مردم است. پست‌های اینستاگرام یکی از بهترین ویترین‌ها برای معرفی محصولات متنوع از داروهای رفع ریزش مو گرفته تا محصولات و گجت‌هایی مبتنی بر فناوری وب است.

استقبال کاربران ثابت کرده معرفی محصولات جدید بازار در اینستاگرام تدبیری پرمنفعت و با ضریب موفقیت بالا است. کاربران اینستاگرام شیفته جدید‌ترین مدها و عاشق بررسی ترندها هستند.

کافی است کمی با هشتگ‌ها آشنا باشید تا  شبکه تار عنکبوتی گسترده‌ای از اطلاعات جذاب و جدید را کشف کنید. به‌زودی متوجه خواهید نه‌تنها محصولات جدید؛ بلکه حتی ریز خدمات هم با استقبال عجیبی در اینستاگرام رو‌به‌رو می‌شود.

پیشنهاد : آموزش گرفتن تیک آبی اینستاگرام

جادوی محتوای بصری

یک تصویر بیش از هزاران واژه تاثیر می گذارد؛ لیکن اگر هزاران سال را صرف کشف دانش تصویرسازی کنید، متوجه خواهید شد که هر بار با پتانسیل جدیدی در جادوی محتوای بصری مواجه خواهید شد.

اینستاگرام مکانی عالی برای درک این مفهوم عمیق در زمانی کوتاه است. هر چقدر به محتوای بصری خود عمق ببخشید جاذبه بیشتری برای کاربران اینستاگرام ایجاد می‌کند تا روی آن کلیک و لایک کرده و حتی آن را به اشتراک بگذارند و این به معنای محبوب شدن برند شما خواهد بود.

ضربان اینستاگرام مارکتینگ

جامع هدف شما زاده ارزش‌های برند کسب و کار شما است. در اینستاگرام به‌راحتی یا ارسال پست‌های متنوع در قالب عکس و فیلم می‌توانید ارزش‌های برند و وفاداری به آن را به مخاطبان نشان دهید.

استفاده از تقویم محتوا و پست‌گذاری مستمر همان ضربان قلب اینستاگرام مارکتینگ شما است که نه‌تنها باعث افزایش ویو اینستاگرام؛ بلکه موجب بزرگ شدن جامعه فالورهای شما می‌شود.

فرصت همراه شدن با اینفلوئنسرها

مشاهیر دنیای مجازی جایگاه خاصی در بهره بردن از مزایای اینستاگرام مارکتینگ دارند. دقت کنید که هر اینفلوئنسری مناسب کسب‌وکار شما نیست. انتخاب اینفلوئنسرها باید باتوجه‌به سطح محبوبیت و نوع جامع‌ای که با آن در ارتباط هستند انجام شود. اگر این انتخاب درست باشد، می‌توانید همکاری را ارتقاء داده و آنها را به‌عنوان سفیر برند خود معرفی کنید.

خوشبختانه نه تنها تنوع اینفلوئنسرها در اینستاگرام کم نیست؛ بلکه در هر رشته‌ای یا صنعتی می‌تواند با چند نفر نیز کار کنید. همکاری با آنها به‌معنای برداشتن گام بزرگی‌ برای تحقق مارکتینگ شما است؛ چرا که فالورهای اینفلوئنسر اعتماد خاصی به پیشنهادات آنها دارند.

این همکاری می‌تواند موجب افزایش فالورهای اینستاگرام شما شود و صد البته ساخت این زنجیره در دنیای واقعی نیازمند صرف وقت هزینه چند برابری است.

پیشنهاد : نکات مهم در تبلیغات اینستاگرام چیست؟

فردای درخشان اینستاگرام

مارکتینگی - اینستاگرام مارکتینگ چگونه بازاریابی ما را متحول خواهد کرد؟

با نگاهی به گذشته و محبوبیت امروز این اپلیکیشن جذاب می‌توان از فردای درخشان اینستاگرام مطمئن بود. افزایش تعداد کاربران اینستاگرام به‌معنای فرصت‌های جدید برای فروش هر چه بیشتر خواهد بود.

حتی مشکلات بزرگی همچون اپیدمی کرونا که کمر اقتصاد در دنیای واقعی را می‌شکند برای اهالی سرزمین اینستاگرام یک موهبت است؛ چرا که موجب می‌شود کاربران زمان بیشتری در این محیط مجازی صرف کنند.

آمارها نشان می‌دهد کسب‌و‌کارهایی که در زمان اوج اپیدمی و قرنطینه‌ها تلاش بیشتری برای فعال کردن حساب کاربری خود داشتند با افزایش فالوور اینستاگرام روبه‌رو شده‌اند و به‌همین جهت اینستاگرام بهترین مکان برای گسترش باشگاه مشتریان شما است.

اینستاگرام مارکتینگ و دریچه ۶۷

ویژگی‌های زیبا و الگوریتم‌های هوشمندانه و قابل اعتماد اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا دیجیتال مارکتینگ را با ویژگی‌های خاص و مدرنی تجربه کنید که اصطلاحا به اینستاگرام مارکتینگ معروف است.

شاید تعداد کاربران دیگر شبکه‌های اجتماعی باعث تردید شما در استفاده از اینستاگرام برای موفقیت کسب‌و‌کار باشد؛ ولی باید بدانید آنچه که باعث موفقیت می‌شود استراتژی‌های جذاب رقابتی است که به دل‌ربابی از مخاطبان می‌پردازد.

کار با اینستاگرام راحت است و نکته کلیدی استفاده از آن این است که هنوز بسیاری از کاربران تصور می‌کنند این اپلیکیشن تنها یک محیط فان و سرگرم کننده است و از همین جهت با آغوش باز و بدون مقاومت با جریان‌های تجاری آن همراه می‌شوند. اینستاگرام مارکتینگ از بهترین ابزارها برای بهبود جایگاه برند شما است و در دریچه ۶۷ رازهای باارزشی برای شروع  صعودی شدن افزایش فالوور اینستاگرام در اختیار شما خواهد بود تا پست‌ها افزایش فروش و سودآوری شما را تضمین کند.

مقالات دیگر

مقایسه اینستاگرام با تیک تاک

تفاوت اینستاگرام با اینستاگرام لایت

مقایسه اینستاگرام با توئیتر

مقایسه اینستاگرام و فیسبوک

محصولات ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *