نرخ تعامل چیست؟

How the Instagram Algorithm Works min 1920x768 1 1024x410 - نرخ تعامل چیست؟

نرخ تعامل : شبکه مجازی اینستاگرام جز آن دسته از شبکه‌های اجتماعی‌ است که الگوریتم‌هایش بر اساس میزان تعامل یا مشارکت یا انگیجمنت کاربران شکل گرفته است. در اصل دلیلی که باعث می‌شود از نظر این شبکه اجتماعی محتوای شما محتوایی جذاب و کاربردی به نظربرسد . تعداد دنبال کننده های (فالوور) شما نیست. بلکه میزان تعامل کاربران با محتوایی‌ است که در صفحه‌ی خودپست می کنید.

به همین صورت می توانیم نرخ تعامل یا (Instagram Engagement Rate) را به ترتیب زیر دسته بندی کنیم.

  • تعداد لایک های شما
  • تعداد کامنت های شما
  • اشتراک گذاری پست
  • سیو پست

اگر تعامل خوبی در این چند گزینه داشته باشید. از نظر اینستاگرام شما محتوای جذابی را تولید می کنید و می توانید به اکسپلور اینستاگرام راه پیدا کنید. یا در هشتگ های پرطرفدار قرار بگیرید. سوالی که پیش می آید این است که چگونه نرخ تعامل خود را حساب کنیم.؟ نرخ تعامل اینستاگرام به صورت زیر حساب می شود.

ER formula - نرخ تعامل چیست؟
نرخ تعامل

دلیل اهمیت نرخ تعامل چیست؟

مغز انسان اطلاعات تصویری را تا 60000 برابر سریعتر و بهتر از اطلاعات متنی پردازش میکند. اینستاگرام هم دارای قدرت تاثیر گذاری بسیار بالایی نسبت به شبکه های دیگر است . تمام تلاش شما در اینستاگرام ، انتقال یک پیام و در نهایت تاثیر گذاری روی افراد است. نرخ تعامل اینستاگرام یک پارامتر بسیار مهم است.

چون می‌تواند تعیین کند که میزان تاثیرگذاری پیج شما بر روی کاربران دیگر تا چه اندازه است. ساده تر بگوییم مخاطبان شما تا چه اندازه از شما تاثیر پذیری دارند به شما اهمیت میدهند و با شما مشارکت دارند . تجزیه و تحلیل این پارامتر حجم مشارکت تاثیرگذار افراد روی پست‌های مختلف را به شما نشان می‌دهد و مشخص می‌کند که آیا امکان سرمایه‌گذاری بر روی آن وجود دارد یا نه؟

یا اینکه آیا مخاطبان نسبت به محتوایی که شما در پیج خود قرار می‌دهید. پاسخگو هستند یا خیر؟ به عنوان مثال، اگر تاثیرگذاری پیج شما به میزان قابل توجهی بالاتر از مقدار نرمال باشد، این موضوع نشان می‌دهد که کمپین‌های ایجاد شده توسط شما موفق عمل کرده اند. اما در طرف مقابل اگر این نرخ تعامل پایین باشد، یعنی پیج شما دچار مشکل است و باید نسبت به استفاده از آن تغییر استراتژی دهید.

چگونه نرخ تعامل را افزایش دهیم؟

8hyzwjdavtph - نرخ تعامل چیست؟

برای افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام راه های زیادی وجود دارد. ما به اصلی ترین و مهم ترین آنها اشاره می کنیم. با ما همراه باشید تا این راهکار ها را به شما بگوییم.

1.تولید محتوا برای افزایش نرخ تعامل

ساخت تولید محتوای با کیفیت در فضای مجازی نقش بسیار بسیار مهمی برای تمام افرادی دارد که می خواهند در فضای مجازی موفق شوند. اینستاگرام هم به همین صورت چیزی که مخاطب را به پیج شما جذب می کند محتوای جذاب و کاربردی شماست. محتوا همیشه باید برای مخاطبان کاربردی باشد.

2. طراحی پست زیبا

از آنجایی که اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تصویری است. طراحی پست و استوری زیبا می تواند به شما در بهتر دیده شدن کمک کند. استفاده از رنگ های و تصاویر مطلوب و با کیفیت یکی از راه هایی است که مخاطب را به پیج شما جدب می کند. اگر در این امر نیاز به کمک داشتید دریچه 67 می توانید با قیمتی مناسب و طراحی زیبا و با کیفیت طراحی پست و استوری اینستاگرام را برای شما انجام دهد.

3.استفاده اصولی از هشتگ ها

یکی از آپشن های مهم اینستاگرام هشتگ اینستاگرام است. هشتگ اینستاگرام باعث می شود تا شما بهتر دیده شوید اما توجه داشته باشد که استفاده بیش از حد از هشتگ می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. در اینستاگرام استفاده از 30 هشتگ مجاز است اما شما بین 15 تا 20 هشتگ را زیر هر پست استفاده کنید. ما مقاله ایی راجب به هشتگ نوشته ایم و هشتگ های پربازدید را در آن قرار دادیم می توانید از این مقاله استفاده کنید.

4. تداوم در انتشار پست

راه دیگر برای افزایش نرخ تعامل در اینستاگرام تداوم در انتشار پست است. یعنی شما اگر سه راهکار بالا را انجام دهید و پست های خود را منظم منتشر کنید. می توانید بهتر دیده شوید چون مخاطبان شما منتظر پست های جذاب شما هستند.

5. با فالوور های خود تعامل داشته باشید

تعامل داشتن با فالوور ها باعث افزایش نرخ تعامل شما می شود. شما می توانید در زیر پست ها در کامنت با کاربران خود در ارتباط باشید. همچنین می توانید در استوری با مخاطبان خود از طریق پرسش و پاسخ در ارتباط باشید. با افزایش نرخ تعامل فالوور های شما هم افزایش پیدا می کند.

مقالات دیگر

چند ترفند برای رفتن به اکسپلور اینستاگرام

تکنیک هایی برای افزایش فروش محصولات در اینستاگرام

سئو اینستاگرام

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *