سئو اینستاگرام |آموزش سئو اینستاگرام |دریچه 67

سئو اینستاگرام چیست؟
سئو اینستاگرام چیست؟
سئو اینستاگرام

سئو چیست؟ به بهینه سازی موتورهای جستجو سئو می گویند. این تعریف به نوعی برای سئو اینستاگرام هم به کار می رود. ولی کمی محدودتر نسبت به معنای سئو در گوگل امروز ما در این مقاله سعی داریم. که سئو اینستاگرام را توضیح دهیم و به صورت گام به گام به شما عزیزان بگوییم. که چه کار های انجام دهید تا پیج اینستاگرام شما نسبت به قبل بهتر شود و شما بتوانید درآمد بهتری از پیج خود داشته باشید.

آموزش سئو اینستاگرام قدم به قدم

شما در قدم اول باید ابزار هایی برای تولید تصاویر و ویدیو را تهیه کنید و در قدم بعدی شما باید پیج اینستاگرام خود را به پیج بیزینسی تبدیل کنید. بعد از اینکه پیج شما عمومی شد قدم به قدم با ما همراه باشید.

1.نام کاربری

بسیاری از کاربران از طریق نام کاربری شما را پیدا می کنند. پس یک نام کاربری ساده و خوانایی از لحاظ خواندن برای پیج خود انتخاب کنید. و سعی کنید که نام کاربری خود را در تمام شبکه های اجتماعی هم راستا قرار دهید این کار به قدرت برندینگ شما کمک می کند. سعی کنید نام تجاری شما با کسب و کار یا شرکت شما یکی باشد.

سئو اینستاگرام چیست؟
سئو اینستاگرام

به نام شرکت نایک توجه کنید بدون داشتم هیچ عدد یا پسوند و پیشوند و در نهایت زیبایی و سادگی عمل کرده است.

2.مشخصات

در بخش بیو شرکت یا کسب و کار خودتان را شرح دهید و بگویید چگونه می توانید برای کاربران مفید باشید و سعی کنید از کلمات کلیدی مربوط به کسب و کارتان در این قسمت استفاده کنید. اگر سایتی دارید در این قسمت قرار دهید و هر هفته یا هر ماه یکی از محصولات خود را در بیو قرار دهید. محصولاتی که شامل تخفیف شده اند را قرار دهید.

3.عکس ها

یکی از کارهای اصلی اینستاگرام اشتراک گذاری تصویر است. عکس ها در اینستاگرام باید ساده ، زیبا ، واضح و مفهومی باشند تا کاربران بعد از دیدن آن هم درک کنند و هم لذت ببرند. عکس های خود را بسته به محتوا تولید کنید عکس های شما برای ارائه باید مرتبط با موضوع و بهینه باشند.

باید به تولید عکس های اینستاگرامی و نکات ریز آن بسیار دقت کرد. در حدی این قضیه مهم است که طبق یک بررسی دریافته اند که بطور مثال پس زمینه آبی 24% بیشتر از سایر رنگ های پس زمینه در جذب مخاطب و افزایش سئو در اینستاگرام، موثر عمل کرده است، عکس زیر تصدیق کننده این بررسی است.

سئو اینستاگرام چیست؟

4. برچسب جغرافیایی

سئو اینستاگرام چیست؟
سئو اینستاگرام

شما در زمان ارسال پست در اینستاگرام می توانید مکان جغرافیایی پست خود را مشخص کنید. کاربرانی که به دنبال این مکان ها و موقعیت ها هستند متوجه شما می شوند. مخصوصا برای کسب و کار ها یا فروشگاه های محلی برچسب گذاری مکانی بسیار ضروری و مفید است.

5. کپشن ها یا متن های ارسالی

بهینه سازی متن های ارسالی با کلمات کلید مهم زمینه کاری شما یک پیشرفت رو به جلوی بزرگ برای شما فراهم می کند.

نکاتی که باید رعایت کنید:

  1. شما باید محدوده سنی مخاطبان خود ، جنسیت ، علایق و… کاربران پیج خود را به خوبی بشناسید.
  2. هدف گذاری برای نوشتن کپشن انجام دهید تا برای خود مشخص کنید که مخاطبان خود را به کدام سمت می خواهید سوق دهید.
  3. از زیاده گویی در کپشن های خود خودداری کنید. چون برای کاربر حوصله سر بر می شود سعی کنید کپشن خود را در پاراگراق های کوتاه و با ایموجی جذاب کنید.

6.هشتگ

هشتگ ها یکی از بهترین راه های جذب مخاطب برای پیج شماست از آنها چشم پوشی نکنید و همینطور زیاد از آن ها استفاده نکنید نهایت استفاده از هشتگ برای یک پست 30 عدد هشتگ است. هشتگ گذاری هدفمند نسب به موضوع پیج برای بهبود سئو اینستاگرام یک امر ضروروی و مهم است. در نمونه هشتگ یک پیج آموزش گیتار را می بینید که چه خوب از هشتگ ها استفاده کرده.

سئو اینستاگرام چیست؟
سئو اینستاگرام

7. کاربر فعال اینستاگرام باشید

شما در طول روز حداقل باید 30 دقیقه در پیج خود فعال باشید و پست های دیگران را ببینید لایک کنید با کاربران دیگر تعامل داشته باشید و با کامنتت های خوب نشان دهید که آنها برای شما اهمیت دارند تا اعتماد آنها را جلب کنید این کار باعث می شود تا کاربران به پیج شما آمده باعث افزایش بازدید پیج شما می شود که در سئوی شما تاثیر دارد چه بسا شاید از شما خرید هم بکنند.

5 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات

آخرین مقالات