علت ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟ 

علت ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟ 

آنفالو شدن شما توسط کاربران در اینستاگرام و یا ریزش فالوور اینستاگرام، قطعاً با توجه به دلایلی اتفاق افتاده است. بسیاری از کاربران قصد توسعه دادن پیج اینستاگرامی خود را داشته، ولی در انجام آن با مشکلاتی مواجه می شود. یکی از مهمترین سوالاتی که در این زمینه به ذهن شما می رسد، این است که علت ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟

همراه با خواندن می توانید موسیقی را پلی کنید موسیقی یادگیری را چند برابر می کند.

علت ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟ 

آنفالو شدن شما توسط کاربران در اینستاگرام و یا ریزش فالوور اینستاگرام، قطعاً با توجه به دلایلی اتفاق افتاده است. بسیاری از کاربران قصد توسعه دادن پیج اینستاگرامی خود را داشته، ولی در انجام آن با مشکلاتی مواجه می شوند. یکی از مهمترین سوالاتی که در این زمینه به ذهن شما می رسد، این است که علت ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟

12 - علت ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟ 

بدون شک ریزش فالوور اینستاگرام و مواجه شدن با این پدیده می ‌تواند کیفیت کار شما را در این اپلیکیشن کاهش داده و شما را نسبت به انجام کسب و کاری که در ذهن دارید، دلسرد خواهد کرد. امروزه مشاهده می شود به دلیل افزایش تولید کنندگان محتواهای فروشگاهی، اینفلوئنسرها و بسیاری از افراد فعال در اینستاگرام، رقابت سنگینی ایجاد شده و هر کدام از آن‌ها سعی در ارائه مطالب جذاب برای جذب مخاطب دارند.


با توجه به رقابتی که ایجاد شده، کاربران برای خود حق انتخاب قائل بوده و به دنبال پیج هایی می روند، که می تواند نیازهای آنها را به خوبی پاسخ دهد. با این حال، همواره تمام مسائل بر وفق مراد نبوده و گاهی اوقات زنگ خطرهایی برای ریزش فالوور اینستاگرام به گوش شما خواهد رسید. فراموش نکنید که ریزش فالوور برای شما تنها نبوده و بسیاری از بزرگان، اینفلوئنسرها، بازیگران و همچنین کسب و کارهای بزرگ نیز با این مشکل مواجه می شوند.

پیشنهاد : نرخ تعامل چیست؟

ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟

فعالان در اپلیکیشن اینستاگرام با این مشکل مواجه می‌شوند که فالوورهای پیج آنها در اقدام به آنفالو کردن پیج نموده و ریزش فالوور را مشاهده می کنند. با این سوال مواجه می شویم که ریزش فالوور اینستاگرام یعنی چه؟


برای پاسخ به این سوال می توان بیان کرد که بدون شک شما در اینستاگرام خود افرادی به‌ عنوان فالوور یا دنبال کننده خواهید داشت. کاهش تعداد فالوورهای شما، با آنفالو کردن گسترده توسط این کاربران نشان می دهد که آن ها از عملکرد شما رضایت نداشته و اقدام به آنفالو کردن شما نموده اند. فراموش نکنید که آنفالو کردن تفاوت بسیاری با بلاک کردن پیج داشته و شما می توانید با تلاش مجدد، خود را به صحنه رقابت رسانده و افرادی که شما را به هر جهت آنفالو کرده اند را مجاب نمایید، مجدداً پیج شما را دنبال کنند. با ما در مجموعه دریچه ۶۷ همراه باشید تا به شما اطلاعات کافی در این زمینه ارائه دهیم.

دلایل ریزش فالوور اینستاگرام

برای بیان این مشکل می‌توان دلایل مختلفی را مثال زد. با این حال ما در این مطلب چند مورد از مهمترین عوامل ریزش فالوور در اینستاگرام را برای شما شرح می دهیم.

image 1 - علت ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟ 

کپشن های بدون جذابیت و بی تاثیر


بدون شک پست کردن تصاویر و فیلم های عالی، موجب جلب توجه مخاطبان خواهد شد. با این حال هر اندازه که شما از تصاویر عالی در پست های خود استفاده کنید، ولی اقدام به نوشتن کپشن های جذاب ننمایید، ممکن است با ریزش فالوور همراه شوید. در واقع بسیاری از مخاطبان در اینستاگرام کپشن های جذاب را به عنوان مهمترین دلیل دنبال کردن یک پیج در نظر می‌گیرند.

عدم انسجام پیج و نداشتن قالب کلی


یکی از مهمترین دلایل ریزش فالوور اینستاگرام، ارسال پست های بی ربط به شمار می رود. بدون شک هنگامی که کاربران اقدام به دنبال کردن پیج شما می کنند، متناسب با خدمات و محصولاتی که تاکنون ارائه داده اید انتظار ارسال کردن پست توسط شما را خواهند داشت. حال تصور کنید که شما یک پیج اینستاگرام برای فروش لوازم آرایشی و بهداشتی را مدیریت می کنید.

در عین حال با پست کردن تصاویری مربوط به فوتبال، بسیاری از کاربران را با کار خود نسبت به فالو کردن پشیمان کرده و محتوای کاملا نامرتبط را برای آن ها ارائه داده اید. علاوه بر این اگر تصاویری که شما در پیج خود منتشر می کنید دارای کیفیت متفاوت، رنگ های ناسازگار و کپشن های کاملاً غیر مرتبط باشند می توان گفت که با ریزش فالوور اینستاگرام همراه خواهید شد. پس سعی کنید همواره پست هایی که ارسال می کنید متناسب با زمینه کاری شما و با یک کیفیت خاص ارسال شوند.

تولید محتوای تبلیغاتی

image 2 - علت ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟ 


یکی از مهمترین دلایل ریزش فالوور اینستاگرام، تولید بیش از حد محتوای تبلیغاتی به شمار می‌رود. در صد بسیاری از کاربرانی که اقدام به فالو کردن پیج‌اینستاگرامی می‌کنند، همگام مشاهده تبلیغات بیش از حد، اقدام به آنفالو کردن پیج مورد نظر خواهند نمود. به هیچ عنوان در ارائه تبلیغات زیاده‌روی نکرده و به صورت نرمال تولید محتوای تبلیغاتی را انجام دهید.

بسیاری از مدیران وب سایت ها نیز امروزه یافته اند که یکی از مهمترین دلایل ریزش فالوور اینستاگرام در پیج آن ها، پست کردن محتوای تبلیغاتی در حد غیر متعارف خواهد بود. سعی کنید به جای تولید محتوای تبلیغاتی، پست های آموزشی قرار داده به و از موضوعات جذاب در پست های خود بهره ببرید.

پیشنهاد : تجزیه تحلیل رقبا در اینستاگرام

پست گذاشتن به صورت نامنظم باعث ریزش فالوور


نحوه پست گذاشتن شما نیز می تواند تاثیر مستقیم در افزایش یا ریزش فالوور اینستاگرام داشته باشد. کاربر انتظار دارد که شما به صورت منظم اقدام به ارسال پست های اینستاگرامی نمایید. اگر برای مدت طولانی از ارائه پست برای مخاطبان خودداری کنید، بدون شک با آنفالو‌کردن مواجه خواهید شد. در واقع ارسال نامنظم پست و به صورت تصادفی، به مخاطب این فرصت را نخواهد داد که در بخش feed  با پست ارائه شده توسط شما ارتباط برقرار کند.


در طرف مقابل، ارسال مکرر پست در مدت زمان کوتاه نیز منجر به آزرده کردن کاربران خواهد شد. اگر به صورت منظم اقدام به ارائه مطالب و تصاویر نمایید، کاربر می تواند دریابد که شما برنامه خاصی برای ارسال پست ها دارید.

فالوورهای فیک


بدون شک بسیاری از افراد در ابتدای کار خود و با راه اندازی پیج اینستاگرام، برای اعتبار دادن به پیج خود سعی در خرید فالوور فیک دارند. با وجود اینکه این حرکت می‌تواند در ابتدا برای شما مفید باشد، ولی در طولانی مدت معایب مخصوص به خود را برای پیج شما نشان خواهد داد.

گاهی اوقات مشاهده می‌شود که بالانس و تعادل بین فالوورهای صفحات مختلف و تعداد لایک و کامنت های آن ها وجود ندارد. در این زمان می توان دریافت که پیج مورد نظر از فالوور فیک بهره برده و این شرایط می‌تواند کاربر واقعی را نسبت به فالو کردن شما بی اعتماد کند. بنابراین توصیه ما به شما این است برای جلوگیری از ریزش فالوور اینستاگرام، تا حد ممکن به دنبال جذب مخاطبان واقعی باشید.


امروز راهکارهایی برای شما در دسترس قرار دارد که می توانید با استفاده از آن ها، نسبت به حذف فالوورهای فیک اقدام کنید. ما در مجموعه دریچه ۶۷ شرایطی برای شما فراهم کرده ایم که بتوانید از این راهکارها استفاده کرده و به دنبال جذب فالوورهای واقعی باشید.

به اندازه کافی فعال نیستید


یکی دیگر از عواملی که می تواند منجر به ریزش فالوور اینستاگرام شود، عدم فعالیت مناسب شما به شمار می‌رود. اگر قصد دارید که روند صعودی در نمودار افزایش فالوورهای خود را مشاهده کنید، باید دست به کار شده و برای فعالیت های اینستاگرامی خود کمی خلاقیت را به کار برده تا به این مهم دست پیدا کنید.

بدون شک به صرف پست گذاشتن شما نمی توانید در اینستاگرام کاربران فعال را جذب کنید. برای افزایش فالوور باید با سایر کاربران تعامل داشته و زمانی را به آن ها اختصاص دهید. سعی کنید مخاطبان هدف را شناخته و با ارسال پست های متناسب با نیاز آن ها، نشان دهید که حضور آن ها در پیج شما بسیار حائز اهمیت است. امروز ربات های موجود در اینستاگرام به شما کمک می‌کنند تا تعامل مناسبی با مخاطبان را داشته و به بهترین شکل در زمینه کاری خود می توانید موفق شوید.

استفاده درست از هشتگ ها

image 3 1024x819 - علت ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟ 

یکی از ضروریاتی که باید به هنگام ارسال پست در نظر بگیرید، استفاده درست از هشتگ به شمار می رود. متاسفانه بسیاری از کاربران و مدیران پیج ‌اینستاگرامی اهمیت خاصی به این مورد نداده و با استفاده از هشتگ های کاملاً غیر مرتبط، موجبات ریزش فالوور اینستاگرام را برای خود فراهم می‌کنند. آگاهی شما از ارسال صحیح هشتگ ها می‌تواند کمک کند تا پست هایی که در اینستاگرام منتشر می کنید، برای افراد مختلف قابل دیدن بوده و با استفاده از آن می توانید کاربران را برای خود جذب کنید.

پیشنهاد : هشتگ اینستاگرام

سایر عوامل موثر در ریزش فالوور اینستاگرام

image 4 - علت ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟ 


علاوه بر مواردی که برای شما بیان کردیم و می توانند منجر به ریزش فالوور اینستاگرام شوند، دلایل دیگری نیز وجود دارند که کاربران را مجاب می کند که پیج شما را آنفالو کنند. از جمله این عوامل، فالو کردن پیج های زرد توسط شما خواهد بود. پیج زرد به پیجی گفته می شود که محتوای آن ارتباط خاصی با محتواهای ارسال شده توسط شما نخواهد داشت.

از دیگر عواملی که می توانند منجر به ریزش فالوور اینستاگرام شوند، بی توجهی به نیازهای کاربران، ارسال پست ها با کیفیت و کمیت متناقض، عدم برقراری ارتباط مناسب با مخاطب و ارائه محتوای بی ارزش یا بدون بار آموزشی خواهند بود.

جمع بندی


امروز پلتفرم  ارائه شده می تواند به شما کمک کند تا با استفاده از آن کسب و کار مناسبی را برای خود ایجاد کنید. اینستاگرام به عنوان یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی از قابلیت های گسترده ای برخوردار است. شرایط مختلفی وجود دارد که می توانند منجر به ریزش فالوور اینستاگرام برای شما شوند. ما در مجموعه دریچه ۶۷ به شما کمک می کنیم تا بتوانید برای موفقیت در حوزه اینستاگرام راهکارهای مختلفی را طی کرده و به اهداف خود دست پیدا کنید.

مقالات دیگر

تقویم تولید محتوا در اینستاگرام

نحوه تولید محتوا در اینستاگرام

آموزش تصویری تغییر اندازه فونت در تلگرام

محصولات ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *