دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام و روش‌های حل آن

دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام

دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام بسیار متنوع هستند. در واقع کمتر کسی است که هنگام بارگذاری پست‌ها، اسکرول زدن و… در اینستاگرام کم شدن سرعت را تجربه نکرده باشد.

کم شدن سرعت اینستاگرام و لگ‌ها تجربه کاربری را به یک خاطره تلخ تبدیل می‌کند. دقت در برخی تجربیات مشابه کمک می‌کند تا علت کند شدن سرعت اینستاگرام را با دقت بیشتری پیدا کنید.

حتی بعد از آخرین آپدیت اینستاگرام نیز برخی کاربران گزارش‌هایی مبتنی بر وجود لگ و کم شدن سرعت آن مطرح کردند.

به‌عنوان مثال، از گوشی شما قدیمی است، شاید زمان آن فرا رسیده که موبایل خود را عوض کنید یا اگر اینستاگرام در محل کار سریع و در خانه ضعیف (یا برعکس) است، احتمالاً مشکل از سرویس اینترنت است. لیکن ما راهی بهتر و جامع در اختیار شما قرار می‌دهیم تا با شناخت دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام و روش‌های حل آن به این لحظات آزاردهنده خاتمه دهید.

دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام و روش‌های حل آن

اگرچه گوشی‌های هوشمند به‌واسطه چیپست‌ها قدرتمند و حتی نرخ رفرش ۱۲۰ هرتز بر ثانیه با سرعت فراوان در حال پوست‌اندازی و پشت سر گذاشتن ضعف‌های اجداد خود هستند؛ ولی باز هم هنگام استفاده از برنامه‌هایی همچون اینستاگرام، فیس‌بوک و… که منابع حافظه و پردازش گوشی همراه را به غارت می‌برند شاهد تاخیرهای یا لگ‌هایی هستیم که تحمل برخی از آنها بسیار طاقت فرسا است.  

دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام را باید در نقاط مختلف فرآیند عملکرد آن جست‌وجو کنید. در برخی موارد سرعت پایین اینترنت علت این تجربه است و گاهی مشکل از ظرفیت رم گوشی همراه و حتی برخی اوقات به‌علت استفاده از نسخه قدیمی اپلیکیشن است. از این جهت علاوه‌بر اینکه باید با تمام موارد آشنا شوید باید در حین تجربه مجدد لگ یا کم شدن سرعت اینستاگرام راه رفع آن‌ها را نیز بشناسید.

پیشنهاد : با آموزش گرفتن تیک آبی اینستاگرام آشنا شوید

اتصال اینترنت

اینترنت یکی از دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام - دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام و روش‌های حل آن

شاید به‌نظر عجیب برسد؛ ولی گاهی عمده ریشه دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام  در اتصال آهسته اینترنت است. درحالی‌که اغلب کاربران از اینستاگرام روی گوش استفاده می‌کنند باید بدانید که سرعت دانلود و آپلود برای آنها در هر لحظه به‌واسطه تغییر موقعیت مکانی و ترافیک آنتن‌ها متفاوت خواهد بود.

اگرچه اینستاگرام خدمات کاملی را در نسخه دسکتاپ ارائه نمی‌دهد؛ اما با برخی ترفندها می‌توان اغلب کارها در آن به نتیجه رساند. از این جهت استفاده از خدمات اینستاگرام روی رایانه با اتصال کابلی و اینترنت ADSL می‌توانند استراتژی مناسبی باشد.

اگر مجبور با مقید به استفاده از گوشی همراه هستید بهتر است موقعیت خود یا حتی شبکه مخابراتی خود را عوض کرده تا متوجه دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام شوید. اتصال پایدار اینترنت در این وضعیت بسیار مهم است؛ بنابراین اگر در شبکه خود امکان استفاده از LTE دارید، آن را به انتخاب اول خود تبدیل کنید.

آپدیت اینستاگرام

یکی از دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام - دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام و روش‌های حل آن

جالب است بدانید؛ گاهی نسخه‌های قدیم اینستاگرام با سرعت کندتری روی گوشی‌ها به‌روز عمل می‌کند و این مشکل که از دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام است  در هر دو سیستم عامل اندروید و آیفون دیده می‌شود.

به‌روزرسانی نه‌تنها در عملکرد؛ بلکه در حوزه امنیت و حفظ حریم خصوصی نتایج درخشانی دارد و اینستاگرام نیز با رفع اشکال‌های نسخه‌های قدیمی و افزودن ویژگی جدید به‌صورت دوره‌ای این مهم را به اطلاع کاربران می‌رساند.

بنابراین کم شدن سرعت اینستاگرام را با آپدیت به آخرین نسخه که در مارکت‌های معتبری همچون گوگل پلی یا اپ استور وجود دارد به‌ سرانجام برسانید تا هم از ویژگی‌های جدید استفاده کنید و هم از سرعت بیشتری برخوردار شوید.

طبیعی است، اگر گوشی شما مشخصات کافی و پایه برای کار یا اینستاگرام را نداشته باشد عملکرد رضایت‌بخش را با آپدیت کردن‌ تجربه نخواهید کرد. درصورتی‌که به هر دلیلی مجبور به استفاده از گوشی قدیمی هستید پیشنهاد می‌کنیم استفاده زیاد از افکت‌ها و ویژگی‌هایی که توان سیستم گوشی را به چالش می‌کشد را کاهش دهید.

پیشنهاد : نکات مهم در تبلیغات اینستاگرام چیست؟

ظرفیت رم و کند شدن سرعت اینستاگرام

رم در گوشی همراه نوعی حافظه است که تمام برنامه‌ها را از همان لحظه که گوشی را روشن می‌کنید در خود اجرا و ذخیره  می‌کند. در واقع در دورانی زندگی می‌کنیم که ظرفیت رم گوشی همراه در عملکرد سیستم و گوشی بسیار کلیدی و البته از دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام است.

اپلیکیشن‌های سنگین همچون اینستاگرام تمایل خاصی بهره بردن  از سهم بزرگی‌ از رم دارند و اگر ظرفیت رم شما کم باشد مشکلات دوچندان شده و کیفیت عملکرد و سرعت ناوبری کاهش پیدا می‌کند.

برای بازبینی ظرفیت رم باید به بخش تنظیمات گوشی مراجعه کنید و در آنجا گزینه About Phone را پیدا کرده و کلیک کنید.

اگر گزینه Developer Options را پیدا کردید از این مرحله عبور کنید در غیر این صورت احتمالاً گزینه Build Number را پیدا خواهید کرد.

در بخش انتهای منوی جدید، اگر گزینه Build Number را مشاهده می‌کنید، باید کمابیش حدود ۵ با روی آن کلیک کنید تا پیامی حاوی عبارت You are now a developer ظاهر شود.

با این عمل گزینه  Developer Options ظاهر می‌شود. با کلیک روی آن به جست‌وجوی گزینه Advanced بپردازید. با پیدا کردن گزینه Memory متوجه ظرفیت رم خود خواهید شد.

با کلیک روی Memory اطلاعات بیشتری نیز دریافت خواهید کرد. عبارت Total Memory ظرفیت کامل رم شما را به گیگابایت بیان می‌کند. توجه کنید که این مقدار از رم واقعی گوشی مقداری کمتر است.

محدودیت در ظرفیت رم

اگر ظرفیت رم شما بسیار ناچیز است و نمی‌توانید از لذت گشت و گذار در اینستاگرام دست بکشید پیشنهاد ما به شما برای رهایی از  دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام  استفاده از نسخه لایت است.

نسخه اینستاگرام لایت یا سبک در همه سیستم عامل‌ها به‌نحو مطلوبی کار می‌کند. برای آنکه متوجه تفاوت این دو نسخه شوید خوب است بدانید که فایل نسخه اصلی اینستاگرام چند ده مگابایت حجم دارد درحالی‌که نسخه اینستاگرام لایت تنها ۲ مگابایت حجم دارد.

البته با این حجم همه امکانات اینستاگرام را نخواهید داشت و بیشترین امکان شما روی پست‌‌گذاری خواهد بود.

آزاد کردن رم در اندروید و آیفون

در برخی گوشی‌ها به‌واسطه سخت‌افزار خاص ترفندهای اختصاصی برای رفع کم شدن سرعت اینستاگرام وجود دارد. ترفند آزاد کردن رم نیز یکی از این شیوه‌ها و بیشتر در گوشی‌هایی با ۴ گیگابایت رم انجام پذیر است که باید در دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام به آن پرداخت.

وقتی تعداد زیادی برنامه را با سیستم عامل گوشی همراه فعال می‌کنید در حال پر کردن ظرفیت رم دستگاه هستید. حال اگر اینستاگرام را نیز باز کنید، متوجه خواهید شد که حرکت ناوبری در این اپلیکیشن با کندی زیاد صورت می‌گیرد.

برای رفع این مشکل کافی است در سیستم عامل‌های آیفون و اندروید انگشت خود را از قسمت پایین به سمت بالا کشیده تا منوی مولتی‌ تسکینگ پدیدار شود. در این منو شاهد برنامه‌های فعال هستید که ‌می‌توانید هر کدام را نیاز ندارید غیرفعال کرده و رم دستگاه را خالی کنید. دوباره اینستاگرام را چک کنید و از سرعت مناسب آن لذت ببرید.

پیشنهاد : عوارض و بلاهایی که اینستاگرام برای سلامت روان دارد

لاگین مجدد اینستاگرام

مجدد برای افت سرعت اینستاگرام - دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام و روش‌های حل آن

برنامه‌‌ها یا اپلیکیشن‌ها از اختلال عملکردی مصون نیستند و بروز خطا می‌تواند موجب کم شدن سرعت اینستاگرام شود. همان‌طور که هنگام اختلال رایانه، یکی از روش‌های نجات استفاده از دکمه ری‌استارت است، شما نیز می‌توانید با لاگین مجدد اینستاگرام مشکل نسخه موبایلی یا دسکتاپی را رفع کنید.

اگر با وجود روش بالا مشکل همچنان پابرجا بود، برای کشف دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام نیاز به بررسی تنظیمات اپلیکیشن دارید.

استفاده از اینترنت سریع‌تر

حقیقت این است که اینستاگرام برای تجربه کاربری عالی و بدون وقفه و لگ نیاز به اینترنت قوی و پایدار دارد. بنابراین اتصال به یک شبکه کند آستانه تحمل شما را به چالش خواهد کشید.

اگر مصرف اینترنت شما بر پایه استفاده از وای‌فای است باید چک کنید که فرکانس آن در چه حد است. اگرچه در مدل‌های قدیم و رایج بیشترین فرکانس ۲/۲ گیگاهرتز است؛ ولی فرکانس مناسب برای اینستاگرام ۵ گیگاهرتز است. اگر هنوز مودم جدید تهیه نکردید این مورد را بسیار جدی بگیرید؛ چرا که نه‌تنها از دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام است؛ بلکه در بهبود سرعت شبکه و کاهش زمان بارگذاری بسیار موثر خواهد بود.

خاموش کردن حالت ذخیره داده

در نسخه جدید اینستاگرام ویژگی برای رفع کم شدن سرعت اینستاگرام ایجاد شده که می‌تواند شما را به سرعت مناسب در آپلود و کاربری برساند. استفاده از این ویژگی از طریق زیر ممکن است.

وارد بخش تنظیمات حساب خود شوید. گزینه Cellular Data Usage را پیدا و حالت ذخیره داده را خاموش کنید.

اگرچه در ظاهر این مشکل مربوط‌به مصرف داده‌ها است؛ ولی در ترافیک و رفع دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام موثر است.

اینستاگرام در اندروید

و اندروید - دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام و روش‌های حل آن

اندروید تقریباً یک سیستم عامل متن باز است و چیپست‌های مختلفی در گوشی‌های همراه سعی می‌کنند عملکردی هماهنگی با آن ارائه دهند. برخلاف گوشی‌های آیفون که سیستم عامل و چیپست کاملاً با هم سازگار هستند.

در نتیجه گاهی شاهد واکنش‌های خاصی از برنامه و اپلیکیشن‌ها در اندروید هستیم که نادر و اختصاصی و از دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام است. در این هنگام باید برنامه را با کمک Force stop بست و بعد از راه‌اندازی مجدد شاهد عملکرد خوبی خواهید بود.

برای انجام این روش در لانچر اندروید آیکون اپلیکیشن اینستاگرام را پیدا کنید و یک تاچ با مکث روی آن انجام دهید تا منوی کوچکی با گزینه App Info ظاهر شود.

با انتخاب App Info پنجره‌ای ظاهر می‌شود که در آنجا می‌توانید گزینه Force stop را در کنار گزینه اینستال و بازکردن اپلیکیشن ببینید.

با انتخاب گزینه Force stop تمام فعالیت‌های مرتبط با اینستاگرام در اندروید از یبن می‌رود و تا زمان راه‌اندازی مجدد اپلیکیشن حتی اعلان‌ها را نیز دریافت نخواهید کرد. بعد از راه‌اندازی شاهد بهبود عملکرد اینستاگرام خواهید بود.

پیشنهاد : دلایل بلاک شدن توسط اینستاگرام

پاک کردن کش اینستاگرام

یکی از دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام ناشی از پرشدن حافظه پنهان است. انواع داده‌های کاربری در حافظه پنهان به‌جا می‌ماند تا در زمان کمتری در دسترس باشند؛ ولی محدودیت ظرفیت حافظه پنهان باعث می‌شود تبادل و انتقال داده به‌کندی صورت گیرد.

بابت رفع مشکل کندی سرعت اینستاگرام از طریق پاک کردن کش به روش زیر عمل کنید:

به سراغ تنظیمات گوشی همراه بروید. با اسکرول کردن گزینه Application را پیدا و انتخاب کنید. از لیست ظاهر شده اپلیکیشن اینستاگرام را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید. گزینه Clear Data را پیدا کرده و با تاچ کردن آن را فعال کنید. دوباره در اینستاگرام لاگین شوید.

گزینه آپلود با کیفیت

آپلود با کیفیت - دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام و روش‌های حل آن

یکی از دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام ناشی از عملکرد ویژگی HIGH-QUALITY UPLOADS باشد. از نشانه‌های دیگر این امر مصرف سریع حجم اینترنت شما است که بسیار زودتر از زمان معمول به پایان می‌رسد.

در حقیقت اینستاگرام این فرصت را فراهم کرده تا شما بتوانید ویدیو‌های با کیفیت را روی موبایل یا وای‌فای آپلود کنید. 

برای غیرفعال کردن این عملکرد به بخش تنظیمات حساب کاربری اینستاگرام رفته و در بخش Data Usage گزینه HIGH-QUALITY UPLOADS را غیرفعال کنید تا شاهد افزایش سرعت اینستاگرام باشید.

برنامه‌های شخص ثالث

برنامه‌های شخص ثالث جذابیت‌های خاصی دارند. آنها ویژگی را ارائه می‌دهند که اپلیکیشن اصلی به آن نپرداخته یا با کیفیت کمتری آن را عرضه کرده است.

به‌عنوان مثال، دانستن اینکه از میان فالورها چه کسی نمایه یا پروفایل شما را بررسی می‌کند بسیار جذاب است. لیکن نباید به سادگی فریب این جاذبه را خورد چرا که یکی از دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام شناخته می‌شوند.

برنامه‌های شخص ثالث که بدون تایید امنیتی هستند می‌توانند به گذرگاه‌های برای استخراج داده‌ها و اطلاعات حساب کاربری و حتی تخلیه دیگر اطلاعات مهم از گوشی شما شوند. هنگام نصب برنامه‌های شخص ثالث شما با ثبت نام کاربری و رمز عبور اینستاگرام وارد مرحله ریسکی می‌شوید که می‌تواند شما را به چالش بکشد. اما حتی با وجود امنیت بالا و رعایت حفظ حریم خصوصی در برخی از برنامه‌های ثالث باز هم نمی‌توان آنها را از فهرست دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام  خارج کرد.

بنابراین بعد از روش‌های بالا اگر همچنان دچار کم شدن سرعت اینستاگرام هستید بهتر است از حوزه خدمات برنامه‌های شخص ثالث خارج شوید و حتماً رمز عبور خود را تغییر دهید.

حذف اینستاگرام و نصب دوباره

به‌طور معمول  با اعمال روش‌های یالا باید در رفع دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام نتیجه مثبتی گرفته باشید. در برخی موارد دلایل نادری دیده می‌شود که نتیجه ناهمخوانی اپلیکیشن با سیستم عامل یا مشکلات پنهان سخت‌افزاری گوشی است. در این صورت حل مسئله کم شدن سرعت اینستاگرام کاملا تخصص و اختصاصی خواهد شد.

با این حال هنوز یک راه نهایی مانده که می‌توانید با انجام آن شانس خود را برای حل کم شدن سرعت اینستاگرام امتحان کنید.

 آخرین راه  شما حذف اینستاگرام و نصب دوباره آن روی گوشی خواهد لود. بهتر است بعد از حذف اینستاگرام یک‌بار گوشی را ری‌استارت کنید و بعد از راه‌اندازی مجدد آخرین نسخه را از منبع معتبر نصب کنید.

پیشنهاد : حذف اکانت توسط اینستاگرام دلایل

مشکل از فرستنده است به گیرنده خود دست نزنید

حدود ۲ ماه پیش بود که موجی از شکایت کاربران اینستاگرام به بخش پشتیبانی این شبکه اجتماعی ارسال شد مبتنی بر اینکه سرعت اینستاگرام بسیار کاهش یافته است.

طبیعی است که اپلیکیشن اینستاگرام با جمعیت میلیاردی خود که بسیاری از ساعت روز را صرف پیمایش بین پست‌ها و ارسال پیام برای دوستان و خانواده هستند، گاهی دچار مشکل نیز شود و بخشی از دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام در این چالش نهفته است.

حتی این مشکلات می‌تواند تا چند روز طول بکشد. در این صورت روش‌های بالا چندان موثر نخواهد بود؛ چرا که پلتفرم دارای مشکل است.

در  این مواقع ایده گزارش بابت بررسی دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام چندان بد نیست. البته اینستاگرام شماره تماس و پشتیبانی دارد؛ ولی بعید است پاسخگویی شما یک انسان واقعی باشد. احتمالاً یک ربات پاسخ‌گوی پیام  شما به support@instagram.com خواهد بود. تصور کنید اینستاگرام برای پاسخگویی انسانی به خیل کاربران خود باید ارتشی از منشی‌ها را استخدام کند.

از طریق بخش مرکز راهنمای (Help Center) اینستاگرام نیز می‌توانید برای حل مشکل خود استفاده کنید؛ چرا که برای اکثر سوالات پاسخ مناسبی دارد.

دریچه ۶۷ حامی استعداد شما

اپلیکیشن اشتراک‌گذاری عکس و فیلم اینستاگرام از محبوب‌ترین پلتفرم‌ها در بین شبکه‌های اجتماعی دنیا است که غنای خاصی به کیفیت تعامل با افراد مختلف در فضای مجازی داده است.

ویژگی‌های جذابی در اینستاگرام دیده می‌شود که نتیجه نیازسنجی خواسته‌ها کاربران است و برخی از همین ویژگی‌ها از  دلایل کم شدن سرعت اینستاگرام می‌شوند.

البته دریچه ۶۷ با بررسی دلایل احتمالی کم شدن سرعت اینستاگرام و روش‌های حل شما را در  این حل این دشواری تنها نگذاشته؛ چرا که به‌خوبی می‌داند فضای این اپلیکیشن جذاب می‌تواند ورای سرگرمی و وقت‌گذارنی، محیط مناسبی برای موفقیت کسب‌وکار و شکوفایی استعداد شما باشد.

مقالات دیگر

مقایسه اینستاگرام و فیسبوک

مقایسه اینستاگرام با تیک تاک

مقایسه اینستاگرام با اسنپ چت

تفاوت اینستاگرام با اینستاگرام لایت در چیست؟

محصولات ما

در دریچه 67 شما می توانید از خدمات با کیفیت اینستاگرام ، تلگرام ، آپارات همچنین طراحی پست اینستاگرام و طراحی استوری اینستاگرام بهرمند شوید. خرید فالوور ، خرید ویو ارزان ، خرید لایک ارزان ، خرید فالوور ارزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *