۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی و اسرار پشت‌پرده آن

۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی پاسخی به برخی چون و چراهای رایج درباره این بتل رویال دوست داشتنی است که دنیای  گیمرها را تغییر داد.

وقتی چشم بادامی‌‌های استودیو بازی‌سازی بلوهول (نام قدیم شرکت کرافتون) رگه‌های نبوغ را در ایده‌های پسر ایرلندی دیدند به‌سرعت جایگاه مدیر خلاق پروژه بازی جدیدی در ژانر بتل رویال را به او سپردند؛ لیکن آنها نیز تصور نمی‌کردند ایده جسورانه برندن گرین ایرلندی که به نام پابجی (PUBG) معروف شد، گیمر‌های اقصی نقاط دنیا را چنان شیفته خود کند که از خواب و خوراک بیفتند.

بازی پابجی که امروزه بخشی از هارد رایانه‌های رومیزی تا حافظه گو‌شی‌ها همراه را به ملک شخصی خود تبدیل کرده، سال‌ها است که از گیمرهای مبتدی تا حرفه‌ای دلبری می‌کند و چنان ابعاد مختلفی پیدا کرده که برای برخی تبدیل به کسب‌وکار شده است و با آن روزگار و معاش خود را در دنیای واقعی مدیریت می‌کنند.

بازی پابجی

درام و هیجان بازی پابجی که نامش سرواژه پلیرآن‌نونز بتل‌گرَندز است لحظات احساسی قوی را برای شما رقم می‌زند که حتی مرور آنها نیز لذت بخش است.

شما با دیگر بازیکنان در یک هواپیما ماموریت خود را آغاز می‌کنید. با یک چتر نجات در جزیره‌ای فرود می‌آیید و باید با دست خالی و مصیبت حماسه بقا خود را شروع کنید.

هر چقدر سریع‌تر اسلحه، نارنجک و ابزاری که برای حفظ جان شما و کشتن حریفان لازم است را به‌دست آورده و به درستی استفاده کنید، شانس شما برای دیدن پایان بازی و برنده شدن شام خوشمزه بیشتر خواهد شد.

اگر می‌خواهید نامبر وان این بتل رویال افسونگر باشید، شناخت ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی را از دست ندهید.

 ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی

2 - ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی و اسرار پشت‌پرده آن

اگر تصور می‌کنید که به خدای پابجی تبدیل شده‌اید و به راز دستیابی به انواع سلاح‌های درجه یک، نقاط تیراندازی و حمله، بهترین نقاط غارت‌گری و تاکتیک‌های گیم پلی و… مسلط هستید، باید بدانید که پابجی هنوز هم می‌تواند با حقایقی جالب شما را شگفت‌زده کند و کیفیت استراتژی‌های شما را به سطح بالاتری ارتقاء دهد.

درک هویت پنهان پایجی و اسراری که مردان پشت صحنه این بتل رویال برای شما رقم زدند این فرصت را فراهم می‌کند تا با هارمونی و روح گیم پلی عجین شده و از آن لذت بیشتری ببرید.

۱- پرتویی از سرزمین آفتاب تابان

اگرچه اثبات نبوغ و خلاقیت برندن گرین خدشه‌ناپذیر است؛ ولی ایده ساخت پابجی ناگهان از آسمان به وی نازل نشده و این یکی از  ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی است. سال ۲ هزار میلادی فیلمی بر پرده نقره‌ای سینمای ژاپن نقش بست به نام بتل رویال که با استقبال خوبی نیز روبه‌رو شد.

فیلم یتل رویای که پرتویی از خلاقیت هنرمندان ژاپنی بود به روایت ماجرای حکومتی تمامیت‌خواه می‌پرداخت که گروه دانش‌آموز را اسیر خود کرده بود. این چند دختر و پسر  باید در یک منطقه محدود در یک جزیره تا پای جان درگیر یک مبارزه خونی می‌شدند.

در حقیقت این فیلم به‌عنوان نقطه عطفی در معرفی ژانر بتل رویال در دنیای سینما و بازی‌های ویدیوی به‌شمار می‌رفت که پابجی نیز از آن درس‌ها و الهام‌های فراوانی گرفته است.

۲- بازیکن ناشناس در میدان‌ نبرد

در حقیقت برندن گرین گیمری بود که برای خلق دنیای مطلوب خود و ایده‌ای که از خواندن کتاب بازی‌های گرسنگی بر جانش افتاده بود دست بر زانوی خود گذاشت تا پابجی را ایجاد کند.

برندن زمانی با یوزر بازیکن ناشناس در این رزمگاه دیجیتالی به رکوردشکنی می‌پرداخت و نام عجیب پابجی نیز برگرفته از حروف اول PlayerUnknown’s Battlegrounds یا همان بازیکن ناشناس میدان‌ نبرد است.

برندن گرین در ابتدا تمایل داشت نام بازی را تنها Battlegrounds بگذارد؛ ولی متوجه شد این نام انحصاری یک فیلم است و با ترکیب نام مستعار خود این ترکیب عجیب را ساخته تا در فهرست  ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی نیز وارد شود.

۳- نجوای روح پابجی

3 - ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی و اسرار پشت‌پرده آن

یکی از  ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی این است که پابجی موفقیت اولیه خود را مدیون گیمرها بود. البته این بازی از ابتدا جذاب بود؛ ولی هنر انتقال این جذابیت که همچون ویروسی به اپیدمی جهان گیم تبدیل شده بود، بر دوش گیمرها بود تا جایی که توسعه‌دهندگان پابجی کم‌ترین هزینه ممکن برای بازاریابی را در سال افتتاحیه بازی PUBG ثبت کردند.

نجوای روح جذاب پابجی با گیمرها آنها را افسون خود کرده و امروز پابجی با شکستن رکورد تعداد خرید و دانلود بازی در نسخه‌های موبایل در جیب هر کسی جایی برای خود پیدا کرده است.

۴- پابجی پاتوق گیمرها

در آخرین ماه سال ۲۰۱۷ (همان سالی که پابجی رونمایی شد) تعداد گیمرها به بیش از ۳ میلیون کاربر رسید که هم‌زمان در حال کشت‌وکشتار یکدیگر بودند و بدین نحو نام پابجی به‌عنوان رکورد‌شکن بیشترین بازی همزمان در جهان ثبت شد.

اگرچه در چند سال گذشته بازی‌های جذابی دیگر نیز عرضه شدند؛ ولی نام پابجی هنوز هم در بین ۵ بازی برتر از نظر تعداد بازیکنان خودنمایی می‌کند.

 ۵- توییچ نردبان پابجی

در دنیای بتل رویال‌ها رقابت سختی برپا بود. پابجی نیز در آغاز با رقبای مطرح و جذابی همچون ARMA 3 و H1Z1 روبه‌رو بود که در میان استریم‌ها نیز معروف بودند. امروزه نیز موفقیت استریمینگ در یوتیوب و توییچ (معروف‌ترین سایت‌های استریمینگ) ضامن موفقیت بسیاری از شرکت‌ها به‌خصوص گیم‌ها و یکی از  ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی است.

ارائه بازی به‌صورت رایگان در توییچ ترفند پابجی برای سبقت از دو رقیب قدر خود بود. از این طریق بدون صرف هزینه بازاریابی به‌سرعت توانست هیجان و آدرنالین را در قلب بازدیدکنندگان توییچ تزریق کند و محبوب گیمرها شود. جالب است بدانید که یکی از راه‌های کسب درآمد از بازی بابچی نیز همین روش است.

پیشنهاد : پابجی یا کالاف کدام بازی جذاب تری برای موبایل است؟

 ۶- راز ارانجل

4 - ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی و اسرار پشت‌پرده آن

بعد از نصب نسخه پابجی موبایل و به مرور که بر حال و هوای بازی مسلط می‌شوید با نام ارنجل به‌عنوان مشهورترین نقشه بازی نیز آشنا می‌شوید. قدیمی‌ترین نقشه‌ای که بارها از سمت بازیکنان مختلف برای محک و شروع مبارزه نفس‌گیر خود در پابجی انتخاب می‌شود، داستان جالبی در پشت نام خود دارد.

اگر نام ارانجل برای شما نیز در مرز بین آشنایی و ناآشنایی پیدا و پنهان می‌شود؛ باید گفت که هوش خوبی دارید و شایسته شنیدن راز ارانجل و ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی هستید.

برندن گرین که امروز علاوه‌بر دیگر وظایف باید نقش پدر را نیز بازی کند، دختری به نام Erain دارد که وی را با لقب فرشته (Angel) صدا می‌زند. ترکیب این دو واژه همان  راز ارانجل (Erangel) است که برای نام‌گذاری نخستین نقشه پابجی موبایل استفاده شده است.

۷- سفر مخفیانه به روسیه

به جرات می‌توان گفت هیجان‌انگیزین نقطه فرود در نقشه ارانجل مکان به نام پوچینکی است که در آن نه‌تنها می‌توان به‌خوبی پنهان شد؛ بلکه بهترین مکان برای غارت و به خاک و خون کشیدن رقبا است.

اگرچه پوچینکی در پابجی یک مکان خیالی است؛ ولی ریشه‌ای در واقعیت نیز دارد و یکی دیگر از ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی است. در روسیه به برخی مناطق روستایی پوچینکی گفته می‌شود و اگر حقیقت را بخواهید حتی برخی از مناطق دیگر در بازی نام خود را نواحی مختلف روسیه و دیگر کشورها اقتباس کرده‌اند.

پس اگر این بار در زیر باران گلوله و آتش‌بار رقبا در پوچینکی فرصت کردید از نمای ساختمان‌ها لذت ببرید، به‌عنوان یک راهنمای توریست به شما می‌گوییم که این ابنیه الهام گرفته شده از معماری سازه‌ها در دوران شوروی است.

۸- آیا می‌خواهید نامیرا شوید؟

وقتی باران تیر و نارنجک بر سر شما باریدن می‌گیرد، احساس می‌کنید که دسته‌های بازی برای شما کند شده‌اند و هر لحظه ممکن است که در پابجی افقی شوید، مغز شما فانتزی قدیمی خود را یادآوری می‌کند که ای کاش نامیرا بودید یا حداقل در مقابل این همه گلوله کمی مصونیت داشتید.

البته برخی مغزهای متفکر و آشنا به برنامه‌نویسی پا را از این فانتزی فراتر گذاشتند و انجام هک‌هایی در پابجی نه‌تنها در برابر گلوله‌‌ها مصون ماندند؛ بلکه می‌توانستند پشت دیوارها را نیز ببینند و تجهیزات موثر را بدون زحمت جست‌وجو و تلاش را برای خود فراهم کنند.

اگرچه شاید شما نیز وسوسه شوید که به آنها بپیوندید؛ ولی باید بدانید که سیاست‌های PUBG بسیار سخت‌گیرانه هستند. آنها با کشف تخلف می‌توانند شما را تا یک قرن از آنجا بازی پابجی محروم کنند و این نه‌تنها حکمی بر کاغذ؛ بلکه اقدامی بود که برای ۳۰ هزار بازیکن در یک روز توسط توسعه‌دهنده‌ها انجام شد.

۹-  شام‌ مرغ داریم

5 - ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی و اسرار پشت‌پرده آن

بعد از تجربه چند برد در پابجی متوجه خواهید شد که این بازی برنده شدن شما را با عبارت برنده برندهٔ شام مرغ (Winner Winner Chicken Dinner) تبریک می‌گوید. اگر چه شما همچون یوزپلنگان در صحنه نبرد جنگیده‌اید و انتظار ندارید با مرغ از شما پذیرایی شوید؛ ولی برای بسیاری از مردم در رکود بزرگ اقتصادی دهه ۱۹۳۰ این خبر جذابی بود و همین امر نیز یکی از ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی است.

در آن زمان با وجود اوضاع بد اقتصادی شانس کسب پول بیشتر از طریق حضور در کازینو و فرصت بردن یک جک‌پات با صرف ۲ دلار رایج بود و در تبلیغات این‌گونه بیان می‌شد که این پول برابر صرف خرید مرغی برای شام است.

هر برنده‌ای با عبارت برنده برندهٔ شام مرغ مورد تبریک قرار می‌گرفت و در واقع منظور آنها این بود که جایزه ویژه که شام مرغ بود را مهیا کنید. اگرچه هنوز هم حضور ماجرای برنده شدن مرغ در یک گیم کمی عجیب است؛ ولی خبر خوب این است که برای بردن شام مرغ در پابجی دیگر نیاز به شرکت در قمارخانه  ندارید.

پیشنهاد : ۱۰ اسلحه برتر و قوی بازی پابجی موبایل

۱۰- پرچم سفید در دنیای آدمکش‌ها

درست بعد از پریدن از هواپیما و در همان زمانی که از عرش به فرش فرود می‌آید با استرس خاصی به دیگر رقبا نگاه می‌کنید که مبادا زودتر به زمین فرود آمده و به تجهیزات مبارزه دست پیدا کنند و شما در همان لحظات نخست از رقابت حذف کنند.

با این وجود قاعده بکش تا کشته نشوی در پابجی قاعده فراگیر نیست و حتی ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی به ما می‌گوید که برای انجام خلاف قاعده عنوان ویژه‌ای دریافت خواهید کرد. اگر بتوانید (و این هرگز آسان نیست) در طول نبرد بدون کشتن کسی به خط پایان برسید لقب Pacifist به شما اعطا می‌شود.

پس حتی اگر معتقد هستید جنگ ناعادلانه است، باز هم در دنیای پابجی جایی برای شما است تا ثابت کنید بدون حتی شلیک یک گلوله کشنده و با پرچم سفید می‌توان در دنیای آدمکش‌ها پیروز شد.

۱۱- دستمال گردن ۱۰۰۰ دلاری

بازار خرید تجهیزات پابجی بسیار داغ است. در این مارکت پررونق کالاهایی فروخته می‌شود که اگرچه جزو سلاح‌های پیشرفته و تجهیزات حفاظتی نیستند؛ ولی به همان اندازه محبوب هستند.

یکی از این اجناس که بر سر خرید آن رقابت عجیبی وجود دارد، دستمال گردن محبوبی است که به باندانای قرمز مشهور و یکی از ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی است.

باندانای قرمز در گذشته بخس از دراپ باکس بود؛ ولیکن امروز به‌عنوان یک عتیقه جذاب پابجی شناخته می‌شود. اگر شکی در محبوبیت آن دارید، بهتر است بدانید که افرادی برای این دستمال گردن محبوب و کمیاب در پابجی تا ۱۰۰۰ دلار نیز خرج کرده‌اند.

۱۲- خاطرات سه‌بعدی از صحنه‌های حماسی

6 - ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی و اسرار پشت‌پرده آن

خلق صحنه‌های حماسی و جذاب در پابجی نادر نیست. لحظاتی که شما زیر فشار خردکننده و کشنده رقبا اسیر شده‌اید و با تدبیر به‌واسطه مهارت خود راه را باز و رقبا را از صحنه مبارزه محو می‌کنید چنان حس فرح‌بخشی دارد که برای لحظاتی می‌خواهید با باز تکرار این موفقیت در افسون آن غرق شوید.

خبر خوب این است که در پابجی فرصت ضبط این اکشن‌ها برای شما فراهم شده است. قابلیت ضبط سه بعدی در گیم پلی باعث شده که بتوانید داستان نبرد خود را از چند زاویه دوربین حتی از زاویه دید دیگر بازیکنان (غیر از زاویه اول یا سوم شخص) به صورت سه بعدی ضبط کرده و باز تکرار کنید.

بسیاری از گیمرها با نمایش این صحنه‌ها به یوتیوبر محبوبی تبدیل شده‌اند و این از جذاب‌ترین رازها بین ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی است.

۱۳- ربات‌هایی برای کشته شدن

گیمرهای نسخه موبایل با بازیکنان کندتر از حد معمول روبه‌رو می‌شوند که ساخته و پرداخته هوش مصنوعی است. تیراندازی ضعیف و پرخطا نشانه بارز آنها است؛ چرا که اغلب بازیکنان واقعی با همان تیر اول ممکن است شما را از پای دربیاورند. علت وجود آنها یکی از ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی است.

این ربات‌های بی‌نوا طراحی شده‌اند تا مبتدیان بتوانند مهارت‌های خود را افزایش دهند. آنها شلیک نمی‌کنند مگر اینکه به آنها شلیک شده باشد.  همان‌قدر که آماتورها از پیدا کردن این ربات‌ها، از رده خارج کردن و غارت کردن آنها خوشحال می‌شوند؛ گیمرها حرفه‌ای دل خوشی از این مبارزان دست‌وپا‌چلفتی ندارند و در فراق تجربه اکشن‌های سریع‌تر و هیجان‌انگیزتری بی‌تابی می‌کنند.

۱۴- پایان دوران زیر آبی زدن

وقتی پابجی عرضه شد برخی از کاربران متوجه شدند برای فرار کردن از زیر آتش بار رقبا می‌توانند به‌ درون آب شیرجه بزنند و با شنا در زیر آب از گلوله‌ها در امان باشند. در حقیقت آب خاصیت عجیبی داشت که گلوله‌ها نمی‌توانستند از آن عبور کنند.

اما در ورژن‌های اخیر بازی اوضاع متفاوت شده و دیگر تنها با زیر آبی زدن نمی‌توان با خیال راحت پیشروی کرد. هر چند آب استتار خوبی است؛ ولی گلوله‌های دشمنان می‌توانند از سطح آن عبور کرده و به شما ضربه کاری وارد کنند.

۱۵- پابجی موبایل محبوب قلب‌ها

یکی دیگر از ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی مربوط‌به موفقیت پابجی موبایل است. اگرچه بابجی هنگامی‌که در رایانه شخصی نیز اجرا می‌شد محبوب بود؛ ولی وقتی نسخه پابجی موبایل در ۱۹ مارس ۲۰۱۸ برای اندروید و آی‌اواس ارائه شد به‌صورت انفجاری به خیل طرفداران آن اضافه شد تا سرانجام توانست رکورد بیش از یک میلیارد دانلود در دنیا  بشکند.

از آنجا که تعداد نسخه فروخته شده رایانه شخصی حدود ۷۰ میلیون است، می‌توان گفت پابجی در موبایل محبو‌ب‌تر از همیشه است.

پیشنهاد : چه کارهایی باعث بن شدن در پابجی می شود؟

۱۶- قاتل‌های دوست داشتنی

8 - ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی و اسرار پشت‌پرده آن

یکی از مهم‌ترین رازها و ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی آشنایی با انواع اسلحه‌ها، مزایا و معایب آنها است. به جرات می‌توان گفت در بابچی محدودیت چندانی وجود ندارد و اغلب تفنگ‌ها از تفنگ ساچمه‌ای تا تفنگ تهاجمی و البته مسلسل را خواهید یافت؛ ولی در این میان دو اسلحه چشم گیمرها را بیش از همه گرفته است.

اسلحه M416 (از انواع تفنگ‌های تهاجمی) و اسلحه AWM یا Arctic Warfare Magnum که از انواع تک تیرانداز است در صدر سلاح‌های موثر هستند که بسیاری از‌ ضعف‌های بازیگران را جیران می‌کنند. اگر به‌دنبال اسلحه‌‌های جذاب هستید باید با راه‌های تهیه خرید یوسی ارزان نیز آشنا شوید.

۱۷- پابجی جنگل نیست

طبیعی است که در بازی‌های بتل رویال با کشتن و کشته نشدن به آخرین فرد باقی‌مانده تبدیل خواهید شد که زنده مانده و شایسته گذاشتن تاج برنده بر سر و نشستن بر پشت میز شام مرغ خواهید بود؛ لیکن پابجی جنگل نیست و در میان ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی هرگز نباید این را فراموش کنید.

اگر در جنگل تنها قویترها زنده می‌مانند و هر راهی برای این کار مجاز است؛ ولی در پابجی رفتارهای مانند کشتن هم‌تیمی، رفتار نامناسب و… باعث دریافت حکم محرومیت شما از ۱ تا ۵ روز خواهد شد.

۱۸- اکشن هندی‌ در پابجی

یکی از ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی نمایش تبلیغ به‌عنوان نخستین بازی موبایلی بود که در تلویزیون هند به مدت ۲۷ ثانیه فرصت خودنمایی پیدا کرد. هندی‌ها علاقه زیادی به این بازی داشتند و تعداد کاربران آنها در پابجی ۲۰۰  میلیون نفر بود.

البته دولت به‌واسطه نگرانی از حفظ حریم خصوصی و مواردی از این قبیل این بازی را ممنوع اعلام کرد؛ ولی هنوز هم ۱۵۰ میلیون از هندهای در صحنه‌های اکشن پابجی حضور دارند حاضر نیستند از لذت بازی در این بتل رویال دست بردارند.

۱۹- مرز مرگ و زندگی

استراتژی پابجی بالا بردن آدرنالین خون شما است و در بازی شاهد خواهید بود که مرزهای آبی رنگی وجود دارند که به‌مرور محدوده شما را کوچک‌تر کرده و به‌طور غیرمستقیم شما را به مرکز نبردهای رودررو هدایت می‌کنند. جا ماندن پشت مرز‌های آبی به معنای مرگ یا حذف قریب الوقوع از صحنه نبرد خواهد بود؛ ولی این خطوط می‌توانند موجب نجات جان شما شوند و به همین جهت در میان ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی جای گرفتند.

اگر تازه پا به دنیای پابجی گذاشتید می‌توانید با حرکت در لبه مرز آبی رنگ کم‌ترین مقدار آسیب‌دیدگی را تجربه کنید؛ چرا که کمتر کسی انتظار دارد شما آنجا باشید و  این موقعیت باعث دوام بیشتر شما می‌شود.

حتی ممکن است بتوانید چند بازیکن را غافلگیر کرده و به‌ تجهیزات بیشتری دست پیدا کنید. البته اجرای همین تکنیک نیز آدرنالین خون شما را بالا خواهد برد و برای مبارزان کمتر جنگ‌جو استراتژی جذابی است.

۲۰- راز اسلحه‌ها، برگ برنده شما

9 1024x576 - ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی و اسرار پشت‌پرده آن

شناخت اسلحه‌ها در پابجی درس مهمی است که می‌تواند گره‌گشای بزرگی در مبارزات باشد؛ لیکن این امر به سادگی و بدون مطالعه به دست نمی‌آید و همین نکته یکی از ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی است.

به‌عنوان مثال اسلحه‌های XT که به تازگی در دسترس قرار گرفته‌اند به شدت مورد توجه قرار گرفته و بسیاری از کاربران تصور می‌کنند این اسلحه‌ها از دیگر سلاح‌های پابجی قدرتمندتر و توانمندتر برای آسیب بر حریف هستند.

حقیقت ماجرا این است که اسلحه‌های XT از لحاظ توان با اسلحه معمولی تفاوتی ندارند؛ اما مزیت کلیدی آنها در پایداری و دقت بالای آن است.

۲۱- افسانه‌های پابجی

دنیای پابجی اگرچه مجازی است؛ ولی افسانه‌های مخصوص به خود را هم دارد. باور برخی از این افسانه‌ها می‌تواند باعث حذف زودهنگام شما از صحنه بازی شود که باعث شده در بین ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی مطرح شود.

به‌عنوان مثال، افسانه چترباز می‌گوید اگر در حین فرود، دیگر عضو تیم شما مورد اصابت گلوله قرار گیرد، شما نیز در آسمان گرفتار خواهید ماند.

برخلاف تصور، چنین شرایطی موجب نخواهد شد بازی را تا ابد در آسمان ادامه دهید؛ بلکه شما می‌توانید فرود بیاید. البته اگر هم‌ تیمی شما زخمی شد و پس از آن سقوط کرد با خطر مرگ جدی روبه‌رو است و برای نجات او نمی‌توانید کاری کنید.

۲۲- شیشه‌های نشکن

وقتی در دنیای واقعی با سرعت بالا رانندگی می‌کنید خطر تصادف و پرتاب شدن از پنجره خودرو نیز افزایش می‌یابد. اگرچه پابجی در بسیاری از لحظات ری‌اکشن‌های مطابق با دنیای واقعی دارد؛ ولی در این زمینه  چنین نتیجه‌ای هرگز ثبت نشده است.

در حقیقت تصادف با اتومبیل در پابجی منجر نخواهد شد که  شیشه پنجره شکسته شود و شما به بیرون پرتاب شوید.

پیشنهاد : چند روش کسب درآمد از بازی پابجی

۲۳- گنجینهٔ پنهان پابجی

اگرچه داستان غارت‌گری بخشی از پلن گیم پابجی است و باید عامدانه برای تصاحب بسته‌ها و دستاوردهای دیگران باید بجنگید تا به اسلحه‌ها و تجهیزات بیشتری دست پیدا کنید؛ ولی گنجینه دیگری نیز در این بازی وجود دارد که جرو ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی است می‌تواند زمینه‌ساز ثمرات مثبت و موفقیت‌های چشم‌گیری برای شما باشد.

گنجینه تجربه‌ها را می‌توانید در مسیر  Weekly Sign In و سپس 2nd Anniversary Recap پیدا کنید. در حقیقت این گنجینهٔ پنهان پابجی حاوی اطلاعات دقیقی از یک هفته نبرد شما است که جاوی استفاده از انواع اسلحه‌ها، آسیب‌ها و شیوه‌های مرگی است که تجربه کردید.

در اینجا بهترین هم تیمی خود را خواهید شناخت و این اطلاعات نه‌تنها سرگرم کننده‌ است؛ بلکه مولد استراتژی‌های جدید برای نبردهای بعدی شما خواهد بود.

۲۴- پابجی اینجا، آنجا و هر جا

10 - ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی و اسرار پشت‌پرده آن

پابجی را می‌توان در دستگاه‌های مختلفی باز کرد. نخستین حضور پابجی در سال ۲۰۱۷ روی رایانه شخصی بود. شهرت و محبوبیت پابجی باعث شد که دستگاه‌های بیشتری آن را ارائه دهند.

یکی از ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی این است که این گیم نه‌تنها در ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 ظاهر شد؛ بلکه این شرکت‌ها اجازه دادند بازیکنان این دو کنسول در بازی متقابل با هم نیز شرکت کنند. رونمایی از نسخه‌های موبایل نقطه عطفی در حضور گسترده  پابجی در اینجا، آنجا و هرجا بود.

۲۵- تالار افتخارات پابجی

پابجی از همان روزهای نخستین رونمایی در سال ۲۰۱۷ شروع به شکستن رکوردهای شگفت‌آوری کرد و در طول سال‌ها تالار افتخارات پابجی به جوایز معتبری در صنعت گیم مزین شده است.

پابجی جوی استیک طلایی را در سال ۲۰۱۷ را با عنوان بهترین بازی چند نفره به‌دست آورده است. البته باز هم این جایزه را در دوره بعدی با عنوان بهترین بازی موبایل سال از آن خود کرد.

۲۶- راز آپدیت‌های نسخه موبایل

نسخه رایانه‌ای پابجی گرافیک و تصاویر کلی بهتری نسبت به نسخه موبایل دارد؛ ولی توجه توسعه‌دهندگان به نسخه موبایلی بیشتر است. نشانه این امر آپدیت‌های مکرر و جذاب پابجی موبایل است.

در حقیقت نسخه موبایلی حالت‌‌های بیشتری نسبت‌ به نسخه رایانه دارد؛ ولی از آن مهم‌تر و یکی از ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی این است که اغلب بازیکنان و خریداران مارکت پابجی از نسخه موبایلی استفاده می‌کنند. در حقیقت گردش مالی در نسخه موبایل باعث توجه ویژه شرکت به آن است.

۲۷- هدفون‌ها، رادار شما در پابجی

پابجی با تکنولوژی صدا فراگیر ۷.۱ نتایج افکت‌ها را برای شما واقعی‌تر می‌کند. اساسا تاثیر صدا در باورپذیری تصاویر بسیار زیاد است و حتی ۷۰ درصد قدرت متحرک‌سازی یا پویانمایی  در هنر استفاده از قابلیت‌های صدا است. هر چند که به‌نظر می‌رسد متحرک‌سازی کاری جادویی است که حتی مغز را فریب می‌دهد.

اما در صحنه‌های نبرد پابجی صدای فراگیر یک قابلیت ویژه برای درک کامل محیط است. اگر دقت کرده باشید صدای گام‌ها رقبا در پابجی کم‌وبیش به گوش می‌رسد و این امر به هیچ وجه اتفاقی نیست  و از همین رو در بین ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی افشا می‌شود.

در حقیقت شما می‌توانید از روی صدای قدم‌ها متوجه نزدیک یا دور شدن دشمن شوید. در صدای فراگیر هنگامی‌که صدای پا بلندتر می‌شود به‌معنای نزدیک شدن رقبا و زمانی که صدای محو می‌شود به معنای دور شدن آنها است. برای استفاده از این مزیت باید از هدفون‌های دو گوشی استفاده کنید تا رادار ذهنی شما فعال شود.

۲۸- پابجی باشگاه پرورش مغز

12 - ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی و اسرار پشت‌پرده آن

داستان پابجی با نبرد بی‌امان و جست‌وجوی سیری‌ناپذیر عجین شده که از منظر برخی به نوعی ترویج خشونت و جنگجویی است؛ ولی جالب است بدانید که در بین ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی تحقیقاتی وجود دارد که نتایج آن نظر دیگری دارد.

پابجی می‌تواند در عملکرد شناختی افراد تاثیر مثبت گذاشته و باعث تقویت حافظه و افزایش انعطاف‌پذیری شناختی شود. از این جهت حضور در پابجی همانند حضور در باشگاه پرورش مغز است که قدرت‌های نهفته ذهنی شما را فعال‌تر می‌کند.

۲۹- پایان خونریزی در پابجی

گرافیک واقع‌گرای و جذاب پابجی در نظر برخی منتقدان مروج خشونت است و حتی والدین نیز نسبت به آن حساس هستند شاید یکی از لحظات تاثیرگذار صحنه‌ها خونریزی در پابجی باشد که بر باورپذیری شدت ضربات و آسیب‌ها نقش موثری دارد.

حقیقت این است که پابجی در این مورد انعطاف پذیری خوبی داشته و بر تاثیر افکت خونریزی آگاه است.  یکی از  ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی این است که در بخش تنظیمات می‌توانید افکت خونریزی را نامریی یا حتی به‌طور کامل حذف کنید تا حس خشونت احتمالی را به حداقل برسانید.

۳۰- پابجی استخدام می‌کند

پابجی یک بازی چند نفره در ژانر بتل رویال است؛ ولی تصور اینکه صرف وقت برای آن کاری بیهوده و بی‌منفعت است تصور کاملاً درستی نیست. یکی از  ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی این است که بسیاری از بازیگران با رشد مهارت‌های خود توانسته‌اند درآمد مناسبی را از این بازی کسب کنند.

حقیقت این است که استفاده از ظرفیت سایت‌هایی همچون یوتیوب، شرکت در مسابقات آنلاین، فروش Battle Points‌ و… راه‌های متنوعی است که می‌تواند منجر به پر شدن جیب شما بعد از تجربه یک نبرد لذت‌بخش در پابجی شود.

دریچه ۶۷ راهنمای برندگان در پابجی

11 - ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی و اسرار پشت‌پرده آن

اگر چه دوران اوج پابجی گذشته؛ ولی هنوز از نام‌های بزرگ در کلوپ بتل رویال است که راه را برای بزرگان گیم امروز همچون  Fortnite و Apex Legends هموار کرده و ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی نشان می‌دهد این موفقیت بی‌دلیل نبوده است.

پابجی با اینکه تنها ۵ سال از عمر آن می‌گذرد به بخشی از فرهنگ عامه تبدیل شده است و نگاهی به دنیای زیرزمینی پابجی نشان می‌دهد که کسی نمی‌تواند خود را خدای پابجی بداند مگر از نکات و جزئیات بازی آگاه باشد.

البته هنوز هم شناخت اسلحه‌ها، استراتژی‌ها، دانش نقشه‌خوانی، درک آیتم‌های کلیدی،شناخت ترکیب ادوات (همچون دانستن اینکه کدام کلاه‌ها با چه جلیقه‌های بهترین پوشش را به شما می‌دهد) برای پیروزی در نبردهای سهمگین مهم است ولی  دریچه ۶۷ با معرفی  ۳۰ حقیقت مهم درباره بازی پابجی تلاش دارد تا با روش‌های متفاوت شما را در راه رسیدن به موفقیت و حتی درآمدزایی از پابجی راهنمایی کند تا در کم‌ترین زمان بتوانید خود را مهمان یک شام مرغ خوشمزه در دنیای واقعی کنید.

مقالات ما

تفاوت پابجی با پابجی لایت چیست

عوارض بازی پابجی چیست؟

همه چیز درباره ربات ها در بازی پابجی موبایل

معرفی بهترین vpnها برای بازی پابجی

محصولات ما

در دریچه 67 شما می توانید از خدمات با کیفیت اینستاگرام ، تلگرام ، آپارات همچنین طراحی پست اینستاگرام و طراحی استوری اینستاگرام بهرمند شوید. خرید یوسی پابجی ، خرید سی پی کلاف ، خرید فالوور ، خرید فالوور ارزان ، خرید ویو اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *