تفاوت پابجی با پابجی لایت چیست

تفاوت پابجی با پابجی لایت

تفاوت پابجی با پابجی لایت چیست، این یکی از پرسش هایی است که امروزه ذهن گیمر های زیادی را به خود درگیر کرده است. به علت محبوبیت این بازی لازم دانستیم که جواب این سوال را به طور دقیق در اختیار شما قرار دهیم. باید گفت که پابجی لایت در مقایسه با پابجی اصلی حجم بسیار کمی دارد که این موجب بروز تفاوت های زیادی می شود. باید در ابتدا گفت که فرایند این دو نسخه به طور یکسان انجام می شود. در واقع در هر دو بازی تعداد زیادی از بازیکنان در یک مکان قرار داده می شوند. و با هم در شرایط مساوی رقابت می کنند. باید گفت سعی شده که نسخه اصلی و نسخه لایت پابجی بسیار به همدیگر مشابه و تفاوت های کمی نیز داشته باشند.

در این بازی برنده کسی می باشد که بتواند با کمک امکانات موجود در بازی زنده باقی بماند. این بازی در واقع یک بازی در سبک بقاء می باشد. این موضوع موجب شده تا این بازی جزو پرطرفدارترین بازی های موجود در دنیا قرار بگیرد. می خواهیم قبل از بررسی فرق پابجی با پابجی لایت، توضیح کاملی از این بازی به شما ارائه کنیم. این بازی یکی از بازی هایی می باشد که به سبک بتل رویال ساخته شده است. این بازی بعد از عرضه برای تلفن هایی با سیستم عامل اندروید و ios شهرتش دو چندان شد. همچنین این بازی برای کنسول های خانگی نیز تولید شده است.

پیشنهاد : آیا پابجی گوشی را خراب می کند؟ عوارض بازی پابجی چیست؟

بررسی پابجی لایت

پابجی با بابجی لایت - تفاوت پابجی با پابجی لایت چیست

مشخص ترین تفاوت پابجی با پابجی لایت در حجم و اندازه این دو نسخه می باشد. همانطور که در بالا اشاره کردیم پابجی لایت کم حجم تر می باشد. از طرفی می توانیم بگوییم نسخه لایت این بازی در بعضی موارد از نسخه اصلی خود یعنی پابجی موبایل بهتر است. اما باید توجه داشت که این دو نسخه از نظر ویژگی های ظاهری با یکدیگر شباهت دارند.

شاید در ذهن شما این سوال به وجود آمده باشد. که چرا پابجی لایت توسط کمپانی سازنده به تولید رسید. در جواب این سوال باید گفت که هدف کمپانی سازنده این بود که نسخه ای از این بازی بسازد تا روی اندروید ضعیف نیز قابل اجرا باشد. این کار به این دلیل انجام شد که افرادی که سیستم ضعیفی دارند نیز بتوانند از این بازی استفاده کنند. با انتشار این نسخه، بازی پابجی از انحصار افرادی که سیستم قوی داشتند خارج شد و به طور مساوی در اختیار افرادی که سیستم ضعیف داشتند قرار گرفت.

بررسی فرق پابجی لایت با پابجی اصلی

نسخه لایت با نسخه اصلی - تفاوت پابجی با پابجی لایت چیست

متفاوت بودن تعداد بازیکنان مهمترین تفاوت پابجی با پابجی لایت می باشد. به علت اینکه افراد بیشتری موبایل دارند این تفاوت ایجاد شده است. ناگفته نماند که کم حجم بودن نسخه لایت نیز در بروز این تفاوت کم تاثیر گذار نبوده است. در ادامه به تفاوت های این دو نسخه در بسیاری از موارد اشاره می کنیم.

اولین فرق پابجی با پابجی لایت در تنوع سلاح های موجود در بازی است. بازیکنان نسخه پابجی اصلی، سلاح های متنوعی نسبت به بازیکنان نسخه لایت می توانند داشته باشند. دومین تفاوت پابجی با پابجی لایت در قدرت سخت افزاری سیستم های شما می باشد. می توان گفت که کسانی که سیستم سخت افزاری قوی تری دارند می تواند پابجی اصلی را در تلفن خود نصب و بازی کنند. همچنین کسانی که بر خلاف گروه اول سیستم سخت افزاری ضعیفی دارند می توانند پابجی لایت را در تلفن خود نصب و بازی کنند.

باید گفت که تفاوت پابجی با پابجی لایت در سیستم سخت افزاری بر گرافیک بازی تاثیر مستقیمی می گذارد. این تفاوت موجب شده که در نسخه پابجی لایت با گرافیک کمتر و کیفیت صدای پایین تری نسبت به نسخه اصلی پابجی مواجه شوید. سومین مورد تفاوت در سرور بازی است.

این دو نسخه در سرور های جداگانه اجرا می شوند. به عبارت دیگر افرادی که نسخه لایت دارند در یک سرور جدا و افرادی که نسخه اصلی پابجی را دارند در سرور دیگری قرار می گیرند. هیچ امکانی وجود ندارد که این دو گروه همزمان در یک سرور به رقابت بپردازند. چهارمین فرق پابجی با پابجی لایت در طراحی نقشه نفرات آنلاین در آن می باشد. در نسخه لایت نقشه بازی نسبت به نسخه اصلی کوچکتر است همچنین در نسخه لایت تعداد نفراتی که میتوانند در یک نقشه رقابت کنند شصت نفر است. ولی در نسخه اصلی صد نفر می توانند به صورت آنلاین با هم رقابت کنند.

پیشنهاد : پابجی یا کالاف کدام بازی جذاب تری برای موبایل است؟

تفاوت نسخه پابجی لایت با پابجی اصلی در حجم و زمان

پابجی با پابجی لایت - تفاوت پابجی با پابجی لایت چیست

 تفاوت پابجی با پابجی لایت در مبحث حجم و زمان بسیار مشهود است. پابجی اصلی حجم بسیار بیشتر نسبت به نسخه لایت دارد. اما از لحاظ کیفیت، سعی شده نسخه لایت بسیار شبیه به نسخه اصلی پابجی ساخته شود. بنابراین می توان گفت که این نسخه توانایی رقابت جدی با نسخه اصلی خود را دارد. اگر بخواهید نسخه اصلی پابجی را از گوگل پلی دانلود کنید با حجم ده گیگ و پانصد مگابایت مواجه خواهید شد.

اما حجم نسخه لایت چیزی در حدود پانصد مگابایت است. زمان بازی در این دو نسخه متفاوت است. در نسخه اصلی پابجی برای بازی و رقابت با رقیبان خود به شما بیست تا سی دقیقه زمان داده شده است. اما برای نسخه لایت این زمان بسیار کمتر می باشد. در نسخه لایت برای انجام بازی به شما فقط ده دقیقه زمان داده شده است. اما طبق نظرات گیمرها نسخه لایت پابجی از هیجان بیشتری برخوردار می باشد زیرا در آن زمان برای رقابت بسیار محدود است.

پیشنهاد : پابجی یا کالاف کدام بازی جذاب تری برای موبایل است؟

اصلی ترین فرق پابجی با پابجی لایت  

اصلی ترین فرق پابجی با پابجی لایت در سیستم سخت افزاری است که در اختیار دارید. برای انجام بازی نسخه اصلی پابجی حداقل به دو گیگ رم و یک پردازنده قوی نیاز دارید. همچنین فضای داخلی سیستم شما باید حداقل ده گیگ فضا داشته باشد. اگر سیستم شما از لحاظ سخت افزاری پایین تر از ویژگی هایی بود که گفتیم حتما در حین بازی با لگ شدن مواجه خواهید شد. در بروز چنین مشکلی یا سیستم خود را ارتقا بدهید یا اینکه از نسخه لایت پابجی استفاده کنید.

برای اجرای نسخه لایت شما نیازمند رم های کمتری مانند رم دو گیگ یا پایین تر از آن هستید. در نسخه لایت نگرانی کمبود فضای داخلی را نداشته باشید زیرا برای اجرای این نسخه شما فقط به پانصد مگابایت فضا نیاز دارید. همچنین مود ها و نقشه ها در این دو نسخه باهم متفاوت هستند. در نسخه لایت دو نقشه وجود دارد ولی نسخه اصلی پابجی حاوی چهار نقشه است.

 تفاوت پابجی با پابجی لایت در مبحث مود بسیار محسوس است. نسخه اصلی پابجی دارای مود های بیشتری از نسخه لایت می باشد. همچنین تنوع نقشه در نسخه اصلی این امکان را به شما می دهد که در صورت خستگی در نقشه های دیگری بازی کنید. ولی همانطور که گفتیم نسخه لایت نقشه کمتری دارد و کمی کسل کننده است.

همچنین سایز نقشه نسخه لایت بسیار کوچک می باشد و باعث می شود گیمرها در مسیر یابی دچار مشکل شوند. تفاوت آخر مربوط به مکان سرور های دو نسخه می باشد. در نسخه لایت شما در سرور آسیا و آمریکای جنوبی می توانید بازی کنید اما در نسخه اصلی در سرور های بیشتر می توانید شرکت کنید. در نسخه اصلی سرور هایی مانند خاورمیانه، اروپا، آمریکای جنوبی و غیره قرار گرفته اند. این ویژگی نسخه اصلی موجب شده تا در صورتی که گیمر با پینگ بد مواجه شد بتواند سرور خود را تغییر دهند.

مقالات دیگر

معرفی بهترین vpnها برای بازی پابجی

با آموزش گرفتن تیک آبی اینستاگرام آشنا شوید

عوارض و بلاهایی که اینستاگرام برای سلامت روان دارد

مقایسه اینستاگرام با تیک تاک

محصولات ما

در دریچه 67 شما می توانید از خدمات با کیفیت اینستاگرام ، تلگرام ، آپارات همچنین طراحی پست اینستاگرام و طراحی استوری اینستاگرام بهرمند شوید. خرید یوسی پابجی ، خرید سی پی کالاف ، خرید فالوور ، خرید ویو ، خرید فالوور ارزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *