اینگیجمنت اینستاگرام چیست؟ راه های افزایش اینگیجمنت اینستاگرام

محاسبه اینگیجمنت اینستاگرام

اینگیجمنت اینستاگرام یا نرخ تعامل پیج اینستاگرام . در واقع نسبتی بین میزان مشارکت کاربران اینستاگرام با محتوایی که تولید کرده‌اید به تعداد کل فالوورهای شما می باشد . قبل از آپدیت‌های اینستاگرام، اینگیجمنت وجود داشت. اما به تعداد لایک و کامنت و ویو ویدیو محدود بود در صورتی که اکنون دنبال کردن هشتگ صفحه‌ی شما ، تعامل در آی‌جی‌تی‌وی و استوری را نیز در دل خود محاسبه می کند.

چرا نرخ تعامل یا اینگیجمنت اینستاگرام مهم است؟

بسیاری از کسب و کارها و یا اینفلوئنسرها تمام تلاش خود را می کنند. تا نرخ تعامل پیج خودشان را بالا ببرند. مهم ترین سوالی که پیش می آید این است که برای چی این کار را انجام میدهند؟ در پایین دو دلیل اصلی این کار را برای شما بیان می کنیم.

  • نرخ تعامل بالا، نشان می‌دهد که شما محتوای عالی تولید می‌کنید و مخاطبان آن را دوست دارند.
  • نرخ تعامل بالا، نشان‌دهندۀ این است که دنبال‌کننده‌های شما غیرواقعی (فیک) نیستند.

با توجه به این دو دلیل بالا ، برندها یا کسانی که می‌خواهند سفارش همکاری یا تبلیغات به اینفلوئنسرها یا پیج‌های تبلیغاتی بدهند ، اینگیجمنت ریت صفحه را چک می‌کنند. تا مطمئن شوند که فالوورها واقعی هستند و می‌توانند شاهد تاثیرگذاری کمپین های تبلیغاتی خود باشند. هرچه تاثیر یک شخص یا صفحه در شبکه‌های اجتماعی بیشتر باشد، می‌تواند افراد بیشتری را به مشتری یک برند تبدیل کند.

چگونه می توانیم اینگیجمنت اینستاگرام را محاسبه کنیم؟

ما در ادامه دو راه برای محاسبه اینگیجمنت را برای شما عزیزان بیان می کنیم یک راه دستی که خودتان می توانید محاسبه کنید. و یک راه از طریق سایت برای شما معرفی می کنیم.

1.فرمول بدست آوردن اینگیجمنت اینستاگرام

این فرمول برای محاسبه اینگیجمنت یک یا چند پست اینستاگرام است. اما اگر بخواهید نرخ تعامل کل صفحه را حساب کنیدکارتان سخت می‌شود. در چنین حالتی بهتر است از سایت‌هایی که این کار را برایتان انجام می‌دهند کمک بگیرید.

engagment f - اینگیجمنت اینستاگرام چیست؟ راه های افزایش اینگیجمنت اینستاگرام
اینگیجمنت اینستاگرام

2. معرفی سایت برای محاسبه اینگیجمنت

در این قسمت برای شما کاربران عزیز چند سایت برای محاسبه اینگیجمنت معرفی می کنیم. این سایت ها علاوه بر دادن نرخ اینگیجمنت به شما میانگین لایک ، ویو ، کامنت و… می گویند.

SocialBlade

Ninjalitics

Triberr

Phlanx

Influencerfee

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *