۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام

۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام

۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام استرا‌تژهایی است که می‌تواند ظرف یک سال تحول بزرگی در کسب‌وکار آنلاین شما ایجاد کند.

تلگرام با سرعت باور نکردنی و آپدیت‌های هوشمندانه تبدیل به یکی از بهترین فضاهای مجازی برای برای کسب‌ درآمد آنلاین شده است.

رشد تصاعدی محبوبیت و ارزش مالی تلگرام که کاربران فعال و پویایی از سراسر جهان از هند و روسیه گرفته تا قاره آفریقا و آمریکا را به خود جلب کرده موجب توجه بیزنس‌من‌های دنیای دیجیتال به فرصت‌های جذاب کسب درآمد و سود مالی در تلگرام شده است.

هر ماه حدود  ۷۰۰ هزار کاربر جدید به شبکه اجتماعی تلگرام می‌پیوندند و نه‌تنها هر کدام به‌عنوان یک مخاطب بالفعل هستند بلکه با ابزارهای رسانه‌ای تلگرام به‌ افرادی تبدیل می‌شوند که به‌طور ناخواسته موجب جذب کاربران جدید شده.

از همین چرخه تا تشکیل انواع کانال‌ها، گروه‌ها و البته ربات‌های گوناگون خلق می‌شود و انبوهی از داده‌ها و اطلاعات ذی‌قیمت در تحلیل مستمر و با تکنیک‌های تجارت آنلاین به پول تبدیل می‌شوند.

شکل‌گیری انبوه انجمن‌های تلگرامی با موضوعات مختلف و گاه باور نکردنی باعث شده که محدودیت‌ها، مرزهای هنجاری و رسمی کشورها تنها به دستوراتی روی کاغذ تبدیل شود و گردش مالی و انتفاع کاربران به‌عنوان شاغلین این فضای مجازی قدرت مقابله مستقیم به آنها داده که کار مقابله و تغییر وضع را بسیار سخت کرده است.

بسیاری از افراد کار کشته ماهیانه حدود ۱۰ هزار دلار در ماه این پلتفرم کسب روزی می‌کنند و اگر شما نیز می‌خواهید به آنها بپیوندید ۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام راه‌گشای ما خواهد بود.

۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام

کسب درآمد از تلگرام 1024x576 - ۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام

برجسته‌ترین خصیصه ذاتی تلگرام متن باز بودن این پیام‌رسان در عین حفظ امنیت بالا است. به‌جرات می‌توان گفت تلگرام با این صفات در میان دیگر پیام‌رسان‌ها بی‌رقیب است و بارها اثبات شده که حفظ امنیت و حریم خصوص کاربران و داده‌های آنها از خطوط قرمز پاول دورف است.

قابلیت چت مخفی حتی ساده‌ترین پیام‌ها را برای افراد نامحرم غیر خواندنی می‌کند و حتی اگر کسی از چت‌ها اسکرین شات بگیرد به طرف مقابل اطلاع داده می‌شود.

تلگرام با امکانات ایجاد کانال و گروه  ظرفیت‌های جذابی را برای رشد و بازتعریف هویت بسیاری از امکانات رایج دنیای پیام‌رسان‌ها ایجاد کرده است.

به‌عنوان مثال، استیکرها‌ی رایگان که حتی خود کاربران می‌توانند آنها را ایجاد کنند، عدم محدودیت در اشتراک گذاری فایل‌ها، ارسال تماس صوتی آسان، پیام‌های تصویری با کیفیت و… که به‌طور دوره‌ای با آپدیت‌های مفید قدرتمندتر از قبل در خدمت شما هستند.

کافی است تلگرام را نصب کنید و بعد از گذشت رمانی کوتاه متوجه خواهید شد رقبایی همچون WhatsApp و Facebook Messenger با هر آپدیت تلگرام پشت‌شان می‌لرزد و محتمل است که هر آن قافیه بازی را از دست بدهند.

با این همه کسب درآمد در تلگرام آسان نیست. حقیقت این است که پول درآوردن هرگز آسان نبوده؛ چرا که همه ما هنگام خرج پول با انواع اصطکاک ذهنی مواجه می‌شویم.

لیکن تلاش و تعهد به استراتژی‌ها کسب درآمد در تلگرام می‌تواند به شما کمک کند تا در عرض ۲ تا ۶ ماه تکانی به حساب بانکی خود بدهید و با جذب درآمد بیشتر کسب‌وکار تلگرامی را جدی‌تر بگیرید. ما نیز برای این تلاش ارزش قائل هستیم و ۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام هدیه ما به شما است.

پیشنهاد : ربات تلگرام چیست

۱- مهندس تلگرام شوید 

مزیت اپن سورس بودن تلگرام باعث شده که برندهای بزرگ نیز با بکارگیری توسعه‌دهنده‌ها از توانایی سرویس‌ها و کدنویسی تلگرام استفاده کرده و حتی برنامه‌های اختصاصی تهیه کنند. یک نمونه بارز این خدمات تلگرام‌های رنگی است که در ایران به وفور استفاده می‌شود که برگرفته از دانش مهندسی تلگرام به‌عنوان یکی از ۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام است.

شما نیز اگر در برنامه نویسی دستی دارید می‌توانید به سادگی ربات‌های تلگرام را مهندسی کنید و آنها را به دیگر کانال‌ها بفروشید. هر چقدر تعداد ممبر کانال یا گروه افزایش پیدا کند نیاز به استفاده از ربات‌های بیشتر می‌شود.

درعین‌حال شما می‌توانید به‌عنوان یکی از ۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام شانس خود را برای ساخت استیکرها و فروش آنها امتحان کنید. اگرچه استیکرها بسیار فانتزی هستند ولی نقش مهمی در مارکت تلگرام دارند. ساخت استیکرها اختصاصی برای کانال یا گروه به خصوصی یا الهام از الگو یا نماد برندها کیسه شما را پر پول خواهد کرد.

۲- بازاریابی آشناسازی

های اسان کسب درامد از تلگرام 1024x538 - ۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام

اگر دوست دارید فضای کانال شما کمتر با تبلیغات پر شود؛ ولی همچنان درآمدزا باشد، می‌تواند روی لینک‌های درآمدزا به‌عنوان یکی‌ دیگر از ۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام حساب باز کنید. این روش آسان و ظریف حاوی پیشنهادهای جذابی برای خرید و براساس بازاریابی آشناسازی (Affiliate marketing) است.

شرکت‌هایی که بازاریابی آشناسازی را به‌عنوان مدخل جذب مخاطب در نظر می‌گیرند به ازای هر بازدیدی که از لینک در کانال یا گروه شما روی سایت آنها ایجاد می‌شود، مبلغی را تعیین می‌کنند.

در نسخه‌های جهانی مارکتی همچون آمازون هدف نهایی است و شرکت‌های مختلفی برای معرفی محصولات آنها به شیوه‌ای جذاب محتوا تهیه می‌کنند. .شما نیز کاربران خود را به سمت این محتوای جذاب و تحریک کننده برای خرید سوق می‌دهید؛ بنابراین یک سفر مشتری جذاب ایجاد می‌شود که همه از آن سود می‌برند.

در ایران می‌توانید از ظرفیت شرکت‌هایی همانند دیجی کالا و شرکت‌ها وابسته استفاده کنید. برخی شرکت‌ها قوانین خاصی دارند به‌عنوان مثال، اگر مشتری ظرف ۲۴ ساعت آینده از آن‌ها خرید کند، شما نیز کمیسیون خود را دریافت خواهید کرد.

پیشنهاد : مقایسه تلگرام و واتساپ

۳- کلوپ فیلم تلگرامی

برخی آمارها نشان می‌دهد که هر فردی به‌طور متوسط در طول هفته ۲ فیلم تماشا می‌کند. البته بر بستر وب سایت‌های دانلود فیلم وجود دارد؛ ولی اغلب آنها مملو تبلیغات آزاردهنده هستند و همین امر راز دیگری در ۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام است.

با راه‌اندازی یک کانال فیلم می‌توانید به این افراد کمک کنید؛ آسان‌تر و سریع‌تر به فیلم‌های مورد علاقه خود دست پیدا کنند. شما با حل این مشکل  درآمد نیز کسب خواهید کرد، البته اگر به اصول دنیای تجارت آنلاین آشنا و پایبند باشید.

به‌عنوان مثال، فرض کنید انبوهی از فیلم‌های قدیمی یا در ژانر خاصی در اختیار دارید. در نخستین قدم باید آنها در یک فضای ابری ذخیره سازی ابری همچون G-drive یا Mega آپلود کنید. در مرحله بعد لینک‌های این محتوا را باید به لینک کوتاه تبدیل کنید.

سرویس‌هایی همچون Gplinks و Earnload در این زمینه به‌ شما کمک خواهد کرد. لینک کوتاه شده را در کانال خود با توضیحات جالبی درباره فیلم انتشار دهید.

ساختار این وب‌سایت‌ها به‌نحوی است که در ازای استفاده از لینک توسط کاربران کانال شما تبلیغات بسیار ساده‌ای را به آنها نشان می‌دهد و همین نمایش تبلیغات کوتاه منبع درآمد شما خواهد بود. اگر این کار در بین ۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام بی‌فایده و سخت به‌نظر می‌رسد، خوب است بدانید که به‌ازای هر ۱۰۰۰ بازدید فرصت دریافت ۶ دلار را خواهید داشت.

هنوز هم انگیزه راه‌اندازی سینمای تلگرامی را ندارید یک کانال تلگرام خصوصی فیلم راه‌اندازی کنید و از کاربران هزینه اشتراک ماهانه دریافت کنید. در نظر بگیرید فرایند کوتاه سازی لینک و درآمدزایی مي‌تواند برای انواع محصولات دیگر نیز اجرایی شود.

۴- ریفرال در تلگرام

ریفرال به زبان ساده به‌معنای دعوت کاربر برای ثبت‌نام از طریق لینک دعوت است. از ساده‌ترین روش‌های درآمدزایی در میان ۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام انجام ریفرال در تلگرام  است. استفاده از این پتانسیل و دعوت کاربران برای استفاده از توانمندی، خدمات یا محصولات اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌ها چنان برای صاحبان این خدمات ارزشمند است که سر کیسه را شل کرده و حساب شما را پر می‌کنند.

محور اصلی این برنامه گسترش شبکه کاربری و افزایش خدمات است و در سطح بین‌المللی اپلیکیشن‌های همچون Hago و MPL شهرت خاصی در این زمینه دارند.

پیشنهاد : بهترین نسخه‌های تلگرام فارسی برای اندروید

۵- ویترین هنرهای فراموش شده

های کسب درامد از تلگرام - ۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام

بسیاری از هنرهای و صنایع دستی در ایران رو به نابودی و فراموشی است. این هنرها بخشی از فرهنگ کهن فلات ایران است و از این جهت با حوزه جغرافیای جمعیت بزرگی از کاربران تلگرام هم‌پوشانی دارد.

فضای تلگرام فرصت خوبی برای معرفی این هنرها است و هر هنرمندی که بتواند توانایی خود را ثابت کند با وایرال شدن در کانال‌ها و گروه‌های مختلف یک شبه شهرت عالم‌گیری پیدا می‌کند و این استراتژی نیز یکی از ۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام است.

نمونه بارز و مشهور این روند داستان موفقیت بسیاری از خواننده‌های ناشناس هستند که به‌طور سنتی یا آموزش گوشی با موسیقی سنتی آشنا شده و قدرت اجرای خوبی دارند. این ظرفیت برای دیگر هنرها نیز وجود دارد و کانال شما می‌تواند یک ویترین تخصصی به وسعت فلات ایران باشد. 

هر محصول اختصاصی با افزودن کمی مشخصات اصلی، قیمت و معرفی مزایا می‌تواند به  جذب مشتری و دریافت اولین سفارش‌ها در پیام خصوصی برای شما منجر شود.

۶- فروش محتوای آنلاین

فروش محتوای آنلاین یک استراتژی جدی با گردش مالی خوب در بین ۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام برای کنترل و آینده‌سازی کسب‌وکار شما است. نیازی نیست محتوای آنلاین شما با فصول مختلف و در زمان‌های بلند باشد تا موفق شود؛ بلکه حتی پیشنهاد می‌شود که محتوا در زمانی کوتاه ولی به موضوعات عمیق‌تری بپردازد.

انتخاب موضوع محتوای آنلاین در ۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام  باید با نیازها و خواسته کاربران کانال شما هماهنگ باشد. در غیر این صورت می‌توانید کار معرفی، تبلیغ و فروش آن‌ها را در کانال‌ها دیگر شروع کنید. محدودیتی در فروش محتوای آنلاین در دیگر کانال‌ها یا گروه‌ها ندارید؛ اما ذکر دو نکته ضروری است.

استفاده از فضای تبلیغات دیگران به‌طور معمول مستلزم پرداخت هزینه است. درعین‌حال سعی کنید تا می‌توانید به حقوق کپی رایت و راه‌های حفظ آن  آشنا شوید تا ناگهان رودست نخورید و اسیر توزیع ویروسی فرصت‌طلبان نشوید.

از این جهت پیشنهاد می‌شود محتوای آنلاین خود را روی بستری ایمن نشر دهید که تا جایی‌که می‌توانید در کانال خود یا گروه‌های دیگر به ارائه لینک بپردازید.

۷- بازی‌های ویدیوی پر‌طرف‌دار

یکی از محبوب‌ترین انواع کانال‌های تلگرامی مربوط به فعالیت‌های است که در مورد بازی‌های ویدیوی معروفی همچون پابجی، فیفا و… است و باید از آن در فهرست ۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام یاد کرد.

بسیاری از این کانالها با یک روند منظم ۳ تا ۴ ماه می‌توانند به کاربر چند هزار نفری دسترسی پیدا کنند.

محتوی ترفندها یا فیلم‌های ضبط شده یا اطلاعات جالب بازی‌ها مانند حقایق باور نکردنی درباره پابجی شروع می‌شود تا اینکه به دعوت‌نامه‌های شرکت در تورنمت‌های روزانه کاربران ختم می‌شود.

۸- اسپانسرینگ در ۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام

درامد از تلگرام - ۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام

انتخاب موضوع مناسب و پرداختن به دغدغه برخی از جوامع هدف تجارت می‌تواند زمینه‌ساز استفاده از مزایای اسپانسرینگ شود که از رایجترین شیوه‌های بین‌المللی ۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام است. البته تعداد مشترک مناسب نیز می‌تواند موتور محرک شما باشد با جذب کمک‌های مردمی یا حتی اعضای درآمد خوبی از فعالیت و کار در تولید محتوا و نشر در تلگرام داشته باشید.

از سویی کیفیت محتوای شما و اهمیت آنها نیز می‌تواند با تعداد ممبر ۲ تا ۳ هزار نفر نیز به شما اجازه بدهد تا از مزایای خدمات اسپانسرینگ استفاده کنید. یافتن سازمان‌های مردم نهاد یا ارگان‌هایی که در این زمینه حاضر به سرمایه‌گذاری و حمایت هستند نیز مفید است.

پیشنهاد : تاریخچه تلگرام

۹- انتقال ترافیک

البته تلگرام فضای کامل و مناسبی برای فروش و ارائه انواع خدمات دارد؛ ولی به این معنا نیست که حتماً باید در آن محیط کار کنید. شما می‌توانید محیط کسب‌وکار معتبر خود را به روی یک دامنه و در قالب وب‌سایت راه‌اندازی کنید که شیوه متفاوتی در بین ۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام است.

داشتن نشان‌های معتبر تجاری و هویت رسمی در فروش آنلاین بسیار موثر خواهد بود. انواع فروشگاه‌های آنلاین در بستر وب قابل راه‌اندازی هستند که هر محدودیتی در ارائه  محصولات فیزیکی و غیرفیزیکی  را رفع می‌کنند.

هر چند که تعداد کاربران تلگرام در ایران بسیار زیاد است ولی  اپلیکیشن تلگرام در ایران فیلتر شده است. شما می‌تواند با ایجاد کانال و تولید محتوای مناسب بخشی از بازار آنلاین خود را در فضای تلگرام انجام دهید و با انتقال ترافیک تلگرام سایت خود یک بازی برد برد را ایجاد کنید. 

۱۰- مبلغ باشید

با افزایش ممبر تلگرام پتانسیل ذاتی درآمدزایی کانال یا گروه شما نیز افزایش پیدا می‌کند. این محیط پرجنب‌وجوش  و مملو از نیازها و خواسته‌های متنوع می‌تواند فضای خوبی برای تبلیغ کانال‌ها یا دیگر محصولات و خدمات باشد که از ایده‌های کاربردی ۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام به‌شمار می‌رود.

به‌طور معمول درآمد مناسب در ۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام  پس از جذب ۵۰ هزار ممبر شروع می‌شود بنابراین در تعیین قیمت‌‌ها نمی‌توانید احساسی یا بر اساس نیاز شخص عمل کنید. شما باید ظرفیت و اعتبار کانال خود را کاملاً بشناسید تا بتواند جواب‌گوی بازخوردهای مشتریان  باشید.

طبیعی است که در ابتدای راه شما باید صبوری کنید و حتی با صرف مقادیری راه‌های افزایش اعتبار کانال یا گروه تلگرام خود را پیدا کنید.

البته میز شما چندان هم از گزینه‌های امیدبخش خالی نخواهد بود. مالکان وبسایت‌ها همیشه از گرسنگی ترافیک در رنج هستند و شما می‌توانید آنها را به آسانی متقاعد کنید که وب‌سایت خود را در کانال یا گروه شما تبلیغ کنند. در این صورت با یک کانال ۱۰ هزار ممبری نیز می‌توانید شروع خوبی داشته باشید.

فروش تبلیغات در کانال تلگرام

درآمد از تلگرام 1024x585 - ۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام

یکی از فرصت‌های جالب در ۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام معرفی کانال تلگرام در یک صرافی تبلیغات تلگرام است. این مارکت جذاب به شما اجازه می‌دهد با معرفی امکانات و هویت کانال خود دیگران را به نمایش تبلیغ در کانال شما ترغیب می‌کند.

این مارکت‌ها به شما کمک می‌کنند تا به آسانی و در یک فضای رقابتی مخاطب هدف و زمان مناسب کمپین تبلیغاتی خود را راه‌اندازی کنید.

البته روش‌های میانبر و معتبری نیز وجود دارد که به شما کمک خواهد کرد و آن را در جلسات شرکت‌های مشاوره‌های تخصصی بازاریابی همچون دریچه ۶۷ خواهید یافت.

دریچه ۶۷ مشاور درآمد تلگرام شما

هر چند تلگرام از محبوب‌ترین رسانه‌‌های اجتماعی است و در سال ۲۰۲۰ نیز اعلام شد که روش‌های کسب درآمد در تلگرام راه‌اندازی خواهد شد؛ لیکن دیر زمانی است متخصصان و آشنایان با فنون تجارت آنلاین با کمک ۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام انواع محصولات، خدمات یا تبلیغات خود را در تلگرام می‌فروشند و به صفر‌های حساب بانکی خود می‌افزایند.

راه‌اندازی کانال و گروه تلگرام بسیار ساده است؛ ولی موفقیت بدون برنامه‌ریزی در آن بسیار سخت است.

از سویی با وجود رقبای بی‌شمار در حوزه‌های مشترک اجرای ۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام می‌تواند برای شما طولانی با صرف هزینه‌های فراوان باشد تا جایگاه اصلی خود را پیدا کنید. خوشبختانه شرکت‌های همچون سایت دریچه ۶۷ باتوجه‌به ظرفیت فنی و تخصصی نسبت به شبکه‌های اجتماعی به‌ويژه تلگرام بتواند ترفندهای موثری برای افزایش بازدید پست تلگرام و البته افزایش ممبر تلگرام به شما پیشنهاد دهند.

با دریچه ۶۷ افزایش ممبر تلگرام از آنچه که تصور می‌کنید به شما نزدیک‌تر است اگر:

  • علاقه خود را پیدا کنید
  • درباره آن تحقیق کنید و دانسته‌های جدید و علمی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید
  • ثابت قدم باشید

فرآيندهای تجربه شده، مشاوره شرکت‌های متخصص و معتبر همچون ۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام به شما کمک می‌کند در بازه زمانی کوتاه‌تری نقطه سربه‌سر کسب‌وکار خود را فتح کرده و با افتخار به درآمد عالی کسب‌وکار موبایلی خود به آینده امیدوار‌تر شوید. 

مقالات دیگر

آموزش ساخت استیکر در تلگرام

بازاریابی در تلگرام و جذب مشتری شکستن مرزهای دنیای واقعی

بررسی موارد مربوط به کانال های محبوب تلگرام

آموزش تصویری تغییر اندازه فونت در تلگرام

محصولات ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *