علت ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟

گاهی اوقات وقتی که کاربران پیج شما را آنفالو می کنند، به اصطلاح می گویند پیج با ریزش فالوور در اینستاگرام رو به رو شده است. ولی در مدیریت کردن صفحات شبکه‌های اجتماعی هیچ اتفاقی بی دلیل نیست. ریزش فالوور اینستاگرام یکی از مشکلات رایجی است. که هر بیزینسی ممکن است با آن دست و پنجه نرم کند. یک سری از اشتباهاتی که بسیاری از افراد در مدیریت پیج های کسب و کاری خود می کنند، آن است که مکرراً به حالت تبلیغاتی محتوا تولید می کنند.

منظور از محتوای تبلیغاتی! آن است که بیزینس ها و برند ها فقط به تبلیغ محصولات و خدمات خود می‌پردازند. که ممکن است بسیاری از این پست ها برای کاربران بی ارزش باشد. در حالی که قصد کاربران از دنبال کردن یک پیج در اینستاگرام، استفاده از محتوای مفید و با کیفیت آن پیج است.

چگونه از ریزش فالوور اینستاگرام جلوگیری کنیم؟

ساده ترین راه برای جلوگیری از ریزش دنبال کنندگان اینستاگرام تولید محتوای با کیفیت است که باید باتوجه به مخاطبان پیج شما انتخاب و تهیه شود.پس اگر به فکر نگهداشتن فالوور های خود هستید بهتر است کیفیت را در مرحله اول پست گذاری در اینستاگرام قرار دهید. و سپس سراغ کمیت آن بروید!بر اساس تحقیقات انجام شده توسط تیم دریچه 67 پیشنهاد می‌کنیم. هر روز یک پست با محتوای خوب و عکس یا ویدیو اختصاصی تولید کنید و آن را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کنید.

1.پست های خود را به‌ طور یک‌ جا منتشر نکنید

Causes of follower loss 01 1024x540 1 e1609150153849 - علت ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟
ریزش فالوور اینستاگرام

برای جلوگیری از ریزش فالوور ها باید پست های خود را یکجا منتشر نکنید. افرادی که به تازگی برای خود در اینستاگرام اکانت ساختند معمولاً به یکباره تعداد زیادی پست منتشر می کنند.! که این موضوع اصلا برای فالوور ها خوشایند نیست و سبب خسته شدن آنها می شود. و بعد از مدتی دیگر به محتوای شما توجهی نمی کنند. سعی کنید هر هفته حداقل 3 پست از صفحه خود منتشر کنید و از پستهای تکراری هم پرهیز کنید. همچنین فاصله ی پست گذاشتن خود را زیاد نکنید زیرا این کار نیز باعث ریزش فالوورهای شما میشود. دلیل این مشکل این هست که فالوور های شما فکر میکنند شما فعالیت خود را قطع کرده اید و پیج شما را انفالوو میکنند.

2.به هیچ عنوان کیفیت را فدای کمیت نکنید

Causes of follower loss 02 1024x540 1 e1609150356347 - علت ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟
علت ریزش فالوور اینستاگرام

موضوع بعدی که خیلی از بیزینس ها و کسب و کارها به آن توجهی نمی کنند محتوای با کیفیت است. به دلیل اینکه بسیاری از صفحات فقط کمیت برایشان مهم است. که فالورها مدام پست های جدیدی از آنها ببینند در حالی که چیزی که برای کاربران اهمیت بیشتری دارد، کیفیت پست ها است. و اگر شما ادمین، صفحه کسب و کاری هستید، بدانید که فقط با داشتن پست های با کیفیت، هم فالوور های قبلی شما حفظ خواهند شد. نیز به جذب فالوور های بیشتر کمک خواهید کرد.

پس اگر خواهان حفظ فالوورها هستید و تمایلی به ریزش فالوور در اینستاگرام ندارید. حتماً در مرحله اول کیفیت را مد نظر قرار دهید و سپس سراغ کمیت بروید. البته این بدان معنی نیست که فاصله منتشر کردن پست ها زیاد باشد. بلکه شما باید با فاصله زمانی کوتاه پست‌ های خود را در صفحه تان قرار دهید. بسیاری از افراد بر این باورند که بهترین حالت این است.! که شما هفته ای سه بار پست با کیفیت و ارزشمند در صفحه خود منتشر کنید. تا کاربران بیشتری به سمت صفحه شما جذب شوند.

3.مرتبط نبودن پست های شما با پیج

Causes of follower loss 03 1024x540 1 e1609150528777 - علت ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟
علت ریزش فالوور اینستاگرام

سومین موردی که کاربران به آن تمایل نشان نمی‌ دهند این است که شما در صفحه یک برند پست های غیر مرتبط منتشر کنید. به عنوان مثال در یک صفحه‌ای که مربوط به آشپزی است، پست های پزشکی و مقالات مختلف قرار دهید. که این پست ها ربطی به محتوای پیج ندارد. پس بیشترین موردی که سبب آزار کاربران می شود منتشر کردن پست های غیر مرتبط با کسب و کار مورد نظر است. زیرا کاربران اول از همه به خاطره محتویات موجود در صفحه ، شما را دنبال میکنند و اگر محتویات غیر هدف کاربر یا همان فالوور شما باشد باعث میشود فالوور خسته شده و شما را انفالو کند. البته شاید تعامل خوبی هم در کوتاه مدت به وجود آورد ولی در نهایت فروش شما را بیشتر نخواهد کرد.

4.پست هایی که سبب آزار کابران می شود

یکی از شرکت های معتبر اروپایی از کاربران سوال هایی راجع به اینکه چه پست هایی آنها را آزار می دهد و چه پست هایی را دوست دارند، پرسیده است. که طبق این نظرسنجی پست های تبلیغاتی یکی از مواردی است که کاربران اصلاً علاقه‌ای به آن ندارند. صفحه هایی که محتوای تبلیغاتی دارند در بین کاربران از محبوبیت بالایی برخوردار نیستند که این موضوع را بیش از نیمی از فالوور ها تایید کرده‌اند.

به عنوان مثال شرکت آدیداس که پوشاک ورزشی تولید می کند را در نظر بگیرید. معمولاً در صفحه خود پست هایی را منتشر می‌ کند که ورزشکاران مختلف از پوشاک این برند استفاده کرده اند. وقتی که یک فالوور عادی وارد این صفحه می شود، به پست هایش نگاهی می اندازد به راحتی می فهمد که این برند چه چیزی را تولید می کند.

5.برای همه پست های خود یک عنوان بگذارید

Causes of follower loss 05 1 1024x540 1 e1609150746548 - علت ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟
ریزش فالوور

وقتی که شما برای پست‌های خود عنوان قرار ندهید پست شما برای کاربران جذابیتی نخواهد داشت. یکی از دلایل مهمی که که سبب زیبا و جذاب تر شدن پست های اینستاگرامی می‌شود. داستان ها و توضیحات پست ها هستند. اگر تصویری که شما آن را پست کرده‌اید، زیبا و با کیفیت باشد، ولی برای آن عنوانی در نظر گرفته نشود از ارزش محتوا کاسته می شود. در صورتی که شما برای پست ‌های خود عناوین زیبا بگذارید تعامل مخاطب با صفحه شما بیشتر می شود. و به شما این اجازه را می دهد که رابطه بهتری با مخاطبان خود برقرار کنید. شما باید برای هر تصویری که منتشر می کنید، باید برای کاربران توضیح دهید یا یک جمله ای را در رابطه با آن بنویسید یا از مخاطبان سوالی بپرسید.

6.از هشتگ ها بیش از حد استفاده نکنید

04 1024x512 2 - علت ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟

یکی دیگر از علائمی که سبب جذب و کاهش فالوور در صفحات اینستاگرامی می‌شود، هشتگ است. که نحوه استفاده از آن را باید یاد بگیرید. یکسری از افراد بر این باورند که برای همه پست های خود از هشتگ های ترند شده استفاده کنند. تا پست های آنها در صفحه جستجو بالا قرار گیرد. ولی اصلاً اینطور نیست به دلیل اینکه اگر شما برای پست‌های خود هشتگ های دروغین بگذارید، اینستاگرام به راحتی آن را شناسایی خواهد کرد. و ممکن است پست را به طور کامل حذف کند. و اعتماد کاربران هم نسبت به شما کم می شود. به دلیل اینکه وقتی کسی هشتگی را جستجو می کند. به دنبال مطلبی در رابطه با موضوع مورد نظر است پس علاقه‌ای به دیدن پستی با هشتگ اشتباه ندارد.

در حقیقت استفاده از هشتگ های نادرست سبب افزایش فالوور های شما نخواهد شد و ممکن است حتی سبب ریزش فالوور هم بشود. استفاده بهینه از هشتگ ها در پست های اینستاگرام بسیار حائز اهمیت است و برای هر پست هشتگ های محبوب آن پست را قرار دهید. بسیاری از افراد بر این باورند برای هر پست نهایتا هفت هشتگ لازم است.

7.به کامنت فالوورها در زیر پست ها توجه کنید

Causes of follower loss 07 1024x540 1 e1609151014650 - علت ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟
فالوور اینستاگرام

پست شما را کاربران می بینند و برای آن زمان صرف می کنند. همچنین ممکن است در زیر پست ها نظراتی بدهند یا سوالاتی بپرسند پس شما نباید به آنها بی توجه باشید. همچنین در صورت عدم پاسخ دهی به آنها، ممکن است آنها، شما را فردی بی مسئولیت بدانند و همین سبب ریزش فالوور خواهد شد. پس همیشه نوتیفیکیشن خود را فعال کنید تا بتوانید تمام نظرات کاربران را جواب دهید.

برای پاسخ دهی به آنها حتماً از علامت @ استفاده کنید. تا بتوانید به موقع جواب آنها را بدهید. همچنین می توانید از آنها تشکر کنید یا سوالات آنها را در مورد کسب و کار خود پاسخ دهید. وقتی که از این روش به طور مداوم استفاده کنید قطعاً تعامل شما با کاربر بهتر خواهد شد و از ریزش فالوور هم کاسته می ‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *