کسب درآمد از یوتیوب

کسب درآمد از یوتیوب

سلام خدمت کاربران عزیز سایت دریچه67 امروز می خواهیم روش های ساده و کاربردی برای کسب درآمد از یوتیوب را بیان کنیم. یوتیوب یکی از وبسایت های پربازدید جهان است. که روش کسب درآمد آن از طریق تولید محتوا شکل می گیرد. کاربران زیادی از طریق یوتیوب ثروتمند شدند. کسب درآمد از یوتیوب در ایران کمی دشواراست ولی خیلی خوب(چرا!!!!) چون روش کسب درآمد این سایت دلاری بوده. و با وضعیت فعلی کشور ما درآمد دلاری یک گام مثبت در کسب درآمد به حساب می آید.

تعرفه های یوتیوب

شاید با دیدن یوتیوبرهای ثروتمند برای شما سوال پیش بیاید که یوتیوب به ازای هر بازدید چقدر پول می دهد؟ یوتیوب به ازای هر 1000بازدید بین 1 تا 2 دلار به شما پول می دهد. ولی باید دقت کنید که یوتیوب از طریق تبلیغات به شما پول می دهد.(یعنی چی!!) یعنی اینکه اگر شما در ویدیو خود به جای یک تبلیغ از چهار تبلیغ استفاده کنید. درآمد شما از 1000 بازدید بین 4 تا 8 دلار می رسد. یعنی شما به ازای 100هزار بازدید یک ویدیو مبلغی بین 400 تا 800 دلار دریافت می کنید.

نکته ای که وجود دارد این است که یوتیوب بابت فیلم های علمی بیشتر پول می دهد. در صورتی که بتوانید فیلم های آموزشی جذاب و پرمخاطب تولید کنید، درآمد شما از سایرین بیشتر است.

شروع کسب درآمد از یوتیوب

شروع کسب درآمد از یوتیوب ساده است یوتیوب یکسری قانون و مقررات دارد برای اینکه یک کانال کسب درآمد کند. که اگر شما قصد کسب درآمد از این سایت را دارید باید این شرایط را داشته باشید.شما باید ۱۰۰۰ مشترک (Subscribe) و ۴۰۰۰ ساعت نمایش فیلم داشته باشید.

به این موضوع دقت داشته باشید که شما باید در ۱ سال اخیر این آمار را داشته باشید و ۱۲ ماه گذشته برای یوتیوب ملاک است، یعنی برای فعال شدن قابلیت کسب درآمد از یوتیوب باید در ۱۲ ماه اخیر، هزار سابسکرایب و ۴ هزار ساعت نمایش داشته باشید. به دست آوردن ۴ هزار ساعت نمایش راحت تر از ۱۰۰۰ مشترک است، شما باید تمرکز اصلی تان را بر روی رسیدن به هزار مشترک بگذارید.بعد از اینکه شرایط بالا را داشتید، می توانید به یوتیوب استودیو خود مراجعه کنید و درخواست بررسی دهید، بعد از بررسی و تایید کانال شما توسط یوتیوب، شما می توانید کسب درآمد خود را آغاز کنید و برای فیلم های خود تبلیغ بگذارید.

کسب درآمد از یوتیوب در ایران

همانطور که گفته شد به دلیل تحریم هایی که وجود دارد کسب درآمد از یوتیوب در ایران کمی دشوار است. شما برای اینکه بتوانید از یوتیوب پول برداشت کنید و کارهای مالی خود را با یوتیوب انجام دهید، نیاز به حساب Google AdSense دارید. در حال حاضر امکان ساخت این حساب برای افراد ساکن ایران وجود ندارد. شما می توانید اگر دوست یا آشنایی در خارج از کشور دارید از او بخواهید تا حساب را به نام خود ایجاد کند تا شما بتوانید از آن استفاده کنید. در این حین مراقب افراد سودجو نیز باشید چرا که می توانند پول شما را ندهند، بنابراین سعی کنید فردی قابل اعتماد پیدا کنید.

افتتاح حساب گوگل ادسنس نیازمند حساب بانکی و آدرس است. متاسفانه آدرس از کشور ایران را تایید نخواهند کرد و همچنین حساب های بانکی ایرانی. سعی کنید از روش های درست و قانونی کار خود را پیش ببرید، چون در صورتی که یوتیوب متوجه شود که او را دور زده اید، ممکن است کانال شما را ببندد و تمام زحمات شما هدر رود.نه تنها در قسمت تایید حساب، در کل فعالیت خود فکر دور زدن یوتیوب را از سر خود بیرون کنید. شاید همان لحظه متوجه نشود اما الگوریتم های یوتیوب روز به روز در حال توسعه و پیشرفته شدن هستند و بالاخره یک روزی متوجه می شود که شما قصد داشتید یوتیوب را فریب دهید!

چند نکته

پیشنهاد ما به شما این است که کسب درآمد از یوتیوب را جدی بگیرید. و کار خود را از همین امروز شروع کنید. گاهی اوقات حتی برخی افراد هستند. که کانال شما را خریداری می کنند. درست است که کسب درآمد از یوتیوب در ایران کمی دشوار است. اما شما فعالیت خود را شروع کنید و سعی کنید به ۱۰۰۰ مشترک و ۴۰۰۰ ساعت نمایش برسید. حتما به این نکته دقت داشته باشید که اگر میخواهید یک یوتیوبر موفق باشید، باید صبر داشته باشید.

در روزهای ابتدایی و حتی چند ماه اول ممکن است استقبال زیادی از ویدئوهای شما نشود و شما نباید ناامید شوید. اکثر یوتیوبرهای موفق، بعد از ۱ یا ۲ سال به موفقیت رسیده اند. به تجهیزات استودیویی هم نیازی ندارید، می توانید با امکانات کم کار خود را شروع کنید مانند بسیاری از یوتیوبرهای موفق! همچنین پیشنهاد می شود در صورتی که کانال شما تایید شد. و قادر به گذاشتن تبلیغ در ویدئوهای خود بودید، سعی کنید به صورت استاندارد تبلیغ قرار دهید.

متاسفانه برخی کانال ها تعداد بسیار زیادی تبلیغ در ویدئوهای خود قرار می دهند که این باعث اذیت شدن بیننده خواهد شد و کاربران اصلا چنین چیزی را دوست ندارند. تعداد استاندارد تبلیغ ها بستگی به زمان ویدئو دارد و شما باید با توجه به مدت زمان ویدئو تبلیغ قرار دهید. شما هر کاری که بلدید را می توانید در یوتیوب درباره آن فیلم گرفته و منتشر کنید.

کپی رایت در یوتیوب

یکی از مسائل مهمی که باید در مورد کسب درآمد با یوتیوب با آن سروکار داشته باشید. قانون کپی رایت می باشد؛ قانون کپی رایت در سراسر دنیا بسیار سخت گیرانه است. اکثر اوقات بابت دانلود غیرقانونی، جریمه نقدی زیادی در انتظار آن فرد است. یوتیوب در سال های اخیر بسیار هوشمند و پیشرفته شده و در بحث کپی رایت بسیار سخت گیرانه عمل می کند.

اگر شما تنها برشی از یک آهنگ را در فیلم خود قرار دهید. یوتیوب به راحتی تشخیص می دهد و اجازه کسب درآمد را به شما نمی دهد. اگر از محتوای فرد دیگری در فیلم خود استفاده کنید. آن فرد می تواند به یوتیوب درخواست دهد تا درآمد شما از آن فیلم را برای خودش واریز کند. و یا می تواند درخواست حذف ویدئو شما را بدهد و یوتیوب هم این کار را انجام می دهد و فیلم شما را حذف می کند. یوتیوب بعد از تشخیص کپی بودن، به صاحب اثر نیز اطلاع می دهد که شما در ویدئوتان از او کپی کرده اید. نکته ای که بسیار جالب است ادیتور پیشرفته این شبکه اجتماعی است. یوتیوب این امکان را به شما می دهد. که آن قسمتی که کپی است را یا حذف کنید، یا بیصدا کنید و یا جایگزین کنید.

نکته:پیشنهاد خود یوتیوب استفاده از کتابخانه یوتیوب است. شما می توانید با مراجعه به YouTube Library از آرشیو آهنگ های بدون کپی رایت استفاده کنید و با توجه به مقدار زمانی که نیاز دارید آهنگ مورد نیاز خود را یافته و دانلود کنید.

آموزش فعال سازی درآمدزایی از یوتیوب

برای درآمد زایی و کسب درآمد از یوتیوب ابتدا باید قسمت کسب درآمد از کانال یوتیوب را فعال کنید. با فعال سازی این قسمت یوتیوب تبلیغات کلیکی خودش را در ابتدای ویدیو های تان نشان می دهد. همینطور بعد از اینکه قسمت کسب درآمد از youtube را فعال کردید تمام نمایش های ویدیویی تان محاسبه می شود.

برای این منظور به قسمت تنظیمات کانال یوتیوب بروید و بر روی گزینه my channel کلیک کنید و سپس بر روی دکمه customize channel کلیک کنید.بعد از وارد شدن در صفحه جدید طبق تصویر زیر بر روی گزینه view additional teatures کلیک کنید.

کسب درآمد از یوتیوب
کسب درآمد از یوتیوب

در مرحله آخر برای راه اندازی و فعال سازی بخش کسب درآمد از یوتیوب در قسمت monetization بر روی گزینه Enable کلیک کنید. حالا قسمت کسب درآمد از youtube برای شما فعال می شود.

کسب درآمد از یوتیوب
کسب درآمد از یوتیوب

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات

آخرین مقالات